فعالیت‌های قرآنی باید یکپارچه باشد

مهر 18, 1400
22 بازدید

 نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با انتقاد از موازی کاری در حوزه قرآن گفت: جلوگیری از موازی کاری و یکپارچه سازی فعالیت های قرآنی، فرهنگ و آموزه‌های این کتاب آسمانی را در جامعه نهادینه می‌کند. حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار حجت الاسلام والمسلمین قرائتی با روحانیون، طلاب و اساتید حوزه […]

فعالیت‌های قرآنی باید یکپارچه باشد

 نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با انتقاد از موازی کاری در حوزه قرآن گفت: جلوگیری از موازی کاری و یکپارچه سازی فعالیت های قرآنی، فرهنگ و آموزه‌های این کتاب آسمانی را در جامعه نهادینه می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار حجت الاسلام والمسلمین قرائتی با روحانیون، طلاب و اساتید حوزه علمیه در مسجد جامع تبریز با تاکید بر ارزیابی عملکرد متولیان فعالیت های قرآنی گفت: بعد از گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی باید فضای عمومی جامعه و همه مراکز آموزشی رنگ و بوی قرآنی داشته باشد، از این رو باید بررسی کنیم چه میزان به وظایف خود در قبال قرآن عمل کرده‌ایم.

امام جمعه تبریز تدریس و تفسیر حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در رسانه ملی را بسیار ارزشمند و اثرگذار توصیف کرد و ادامه داد: قرآن و آموزه های آن هیچ وقت تکراری نمی‌شود چرا که هر روز یک بُعد جدیدی از آن را می‌توان آموخت و در بین مردم تبیین و تشریح کرد.

وی با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی و حضرت امام راحل(ره) قرآن از مهجوریت درآمده است، اظهار کرد: فرهنگ قرآنی بعد از انقلاب اسلامی در جامعه نهادینه شده است، هر چند در این حوزه موازی کاری‌های نهادهای متولی و موسسات خصوصی آسیب جدی به این حوزه وارد کرده است.

به نقل‌ از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، وی با تاکید بر یکپارچه سازی فعالیت ها فرهنگی و قرآنی گفت: توجه و تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی به قرآن و ترویج این فرهنگ در جامعه یک نقشه راه برای مدیریت واحد و تبیین آموزه های این کتاب آسمانی در جامعه است که آحاد مردم خصوصاً نهادهای متولی باید به آن اهتمام جدی داشته باشند.

منبع: ايسنا