فرم اصلی بینی بعد از عمل کی مشخص میشود؟

فرم اصلی بینی بعد از عمل کی مشخص میشود؟
بهمن 1, 1402
58 بازدید

بعد از عمل بینی و طی شدن دوره نقاهت اولیه، فرم اصلی بینی بین 6 ماه تا یکسال بعد از جراحی بینی مشخص می‌شود. بعد از شش ماه، زخم‌های داخلی کم کم بهبود پیدا می‌کنند و نواقص بینی که رفع شده است، بعد از شش ماه خود را بروز می‌دهند. اما، میزان ورم به صورت […]

بعد از عمل بینی و طی شدن دوره نقاهت اولیه، فرم اصلی بینی بین 6 ماه تا یکسال بعد از جراحی بینی مشخص می‌شود. بعد از شش ماه، زخم‌های داخلی کم کم بهبود پیدا می‌کنند و نواقص بینی که رفع شده است، بعد از شش ماه خود را بروز می‌دهند. اما، میزان ورم به صورت کامل، تقریبا بعد از یک سال برطرف شده و نتیجه اصلی و شکل نهایی بینی بعد از آن قابل رویت است. اما، به صورت کلی، شش ماه پس از جراحی نیازی به مراجعه به پزشک نداشته و بینی شما شکل گرفته است. در رابطه با قوس بینی می‌توان گفت که قوس بینی بعد از عمل جراحی کاملا قابل مشاهده است.

فرم اصلی بینی بعد از عمل

عوامل تاثیرگذار روی فرم نهایی بینی شما

عوامل متعددی می‌تواند روی فرم نهایی بینی شما تاثیر بگذارد. عواملی که به مراعات بعد از عمل و شرایط قبل و حین عمل بستگی دارد که به شرح زیر است.

·        انتخاب پزشک حرفه‌ای و با سابقه که با جراحی درست مراحل عمل بینی را طی کند و به دلیل مهارت کم، باعث ترمیم دوباره بینی نشود.

·        نوع عمل جراحی بینی که شامل عمل باز یا بسته است.

·        مدل بینی که گوشتی یا استخوانی باشد.

·        استراحت بعد از جراحی بینی

·        نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

·        رعایت رژیم غذایی درست و استفاده از نوشیدنی‌هایی چون آب کرفس و مانند آن برای طی کردن روند بهبود زودتر

·        خودداری از بلند کردن اجسام سنگین

·        در صورت تجویز پزشک، بتوانید به درستی چسب بینی را در موقع مقرر تعویض کنید. در صورتی که نتوانید به درستی به بینی چسب بزنید، احتمال اینکه نوک بینی شما تغییر شکل دهد وجود دارد.

مراحل بهبودی کامل بینی

مراحل بهبودی بینی از لحظه عمل بینی تا لحظه‌ای که شما در حالت نقاهت قرار دارید، شامل موارد زیر است.

·        شکل بینی بلافاصله بعد از عمل: بعد از اتمام عمل بینی، قبل از اینکه ورم بینی خود را نشان دهد، شکل بینی بعد از عمل کاملا مشخص است. در این مرحله قوس بینی به زیبایی روی بینی قابل مشاهده است.

·        شکل بینی دو هفته بعد از عمل: بعد از دو هفته کبودی اطراف چشم برطرف می‌شود. ورم بینی و صورت کمتر شده و تقریبا شکل اصلی بینی قابل مشاهده نیست. چرا که بینی حداقل تا 6 ماه اول یا تا یکسال ورم دارد.

·        شکل بینی بعد از یکماه: تا یک الی 2 ماه باید به چسب زدن ادامه دهید و این کار را به درستی انجام دهید.

·        شکل فرم بینی بعد از شش ماه: بعد از 6 ماه می‌توانید فرم نهایی بینی را کاملا تشخیص دهید. در این مرحله نوک بینی کاملا بالا آمده است و نواقص بینی رفع شده است. البته، نتیجه قطعی بعد از یکسال مشخص است.

·        شکل بینی بعد از یکسال: در این مرحله، ورم بینی کاملا و به صورت قطعی از بین رفته و شما می‌توانید نتیجه نهایی را ببینید.

فرم اصلی بینی بعد از عمل

آیا لازم است برای مشخص شدن فرم نهایی بینی دارو مصرف کرد؟

فرم نهایی بینی بعد از کاهش کبودی و ورم قابل مشاهده است. به همین دلیل معمولا پزشکان برای طی کردن دوره نقاهت، داروهای خاصی را تجویز می‌کنند. این قرص‌ها شامل موارد زیر است.

·        قرص آناهیل برای کاهش کبودی و تسکین التهاب پوست

·        قطره رینوسالتین برای مرطوب نگه داشتن مجاری تنفسی

·        قطره بینی برای جلوگیری از خونریزی بینی

·        داروهای ضد درد برای کاهش درد و تورم

در چه صورت نیاز به جراحی اصلاحی بینی وجود دارد؟

فواید جراحی بینی با توجه به تغییراتی که ایجاد می‌شود زیاد است. اما، گاهی ممکن است مسائلی پیش بیاید که باعث شود مشکلاتی در نتیجه جراحی به وجود بیاید و بینی به ترمیم احتیاج داشته باشد. این عوامل شامل موارد زیر است.

·        مشکلات تنفسی و انسداد مجرای هوا

·        جذب شدن استخوان و افتادگی در فواصل میانی بینی بعد از عمل جراحی

·        اصلاح نشدن کامل قوز بینی

·        افتادگی و کج شدن نوک بینی

·        قرینه نبودن سوراخ‌های بینی

·        سربالا بودن بیش از حد بینی که باعث شود جلوه ناخوشایندی به ظاهر بینی بدهد.

·        فاصله‌ای که بین لب و بینی ایجاد می‌شود و از حالت طبیعی خارج است.

چه مدت بعد از جراحی، بینی متورم باقی می‌ماند؟

عمل بینی یک روش تهاجمی است که ایجاد تورم و کبودی در آن عادی است. اگرچه که امروزه با پیشرفت تکنولوژی این مشکل تقریبا کمتر شده و عمل بینی با کبودی کمتری همراه است. اما، به صورت کلی، میزان تورم با توجه به واکنش بدن افراد می‌تواند متفاوت باشد. در گام بعد، می‌توان گفت که بین 2 تا 12 هفته طول می‌کشد تا ورم اولیه از بین برود. ورم بینی شامل ورم پوست، ورم کاذب، ورم فیبروز می‌تواند باشد.

فرم اصلی بینی بعد از عمل

نتیجه گیری

عمل بینی یک جراحی زیبایی است که در جامعه امروز بسیار محبوب است. به‌طوری‌که، افراد از سن  16 تا 18 سالگی تا سنین بالاتر تمایل به انجام جراحی بینی دارند. فرم اصلی بینی تقریبا بلافاصله بعد از عمل و قبل از اینکه ورم‌ها بروز پیدا کنند مشخص است. اما، بعد از اینکه، بینی دچار تورم می‌شود، تقریبا بین 6 ماه تا یک سال طول می‌کشد تا بینی شکل اصلی خود را نشان دهد. در این شرایط انتخاب پزشک با سابقه می‌تواند در روند بهبود و نقاهت کمک کند. با دکتر منافی بدون نگرانی می‌توانید بینی خود را به دستان ایشان بسپارید و به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. بدون اینکه نگران این باشید که بینی شما احتیاج به ترمیم بعد از جراحی داشته باشد.

برچسب‌ها: