فرد مبتلا به دلتای هندی ۸ تا ۱۲ نفر را آلوده می‌کند

آبان 20, 1400
11 بازدید

ایسنا/خراسان جنوبی رئیس بخش عفونی بیمارستان ولیعصر(عج) بیرجند اظهار کرد: فرد مبتلا به ویروس دلتای هندی می‌تواند ۸ تا ۱۲ نفر را آلوده کند. مسعود ضیایی، امروز یکشنبه 20 تیرماه به رسانه‌های گروهی گفت: ویروس دلتای کرونا در استان ما هم شیوع پیدا کرده و اکثر بیماران، مبتلا به این گونه جدید هستند. به گزارش ایسنا، وی […]

فرد مبتلا به دلتای هندی ۸ تا ۱۲ نفر را آلوده می‌کند

ایسنا/خراسان جنوبی رئیس بخش عفونی بیمارستان ولیعصر(عج) بیرجند اظهار کرد: فرد مبتلا به ویروس دلتای هندی می‌تواند ۸ تا ۱۲ نفر را آلوده کند.

مسعود ضیایی، امروز یکشنبه 20 تیرماه به رسانه‌های گروهی گفت: ویروس دلتای کرونا در استان ما هم شیوع پیدا کرده و اکثر بیماران، مبتلا به این گونه جدید هستند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: تفاوتی که ویروس دلتا با انواع قبلی دارد، سرایت بالای آن است. به طوری که یک فرد مبتلا می‌تواند ۸ تا ۱۲ نفر را آلوده کند. در صورتی که گونه قبلی دو تا چهار نفر را آلوده می‌کرد.

این متخصص بیماری‌های عفونی تصریح کرد: سرعت آلودگی این ویروس بسیار زیاد بوده و افراد بیشتر در بیمارستان بستری می‌شوند و از طرفی سنین پایین تر را هم درگیر می‌کند و تمایلش به ریه بیشتر است.

رئیس بخش عفونی بیمارستان ولیعصر(عج) بیرجند در خصوص علائم این گونه کرونا گفت: علائم اولیه به صورت سرماخوردگی شدید مانند سردرد، آبریزش بینی، گلودرد، تب و سرفه می‌تواند خود را نشان دهد که توصیه می‌شود افراد در صورت داشتن هر علامتی، به پزشک مراجعه کنند.

ضیایی خاطرنشان کرد: از هم استانی‌ها تقاضا می‌شود رعایت نکات بهداشتی مثل زدن ماسک و پرهیز از حضور در مجامع و مجالس به خاطر سرایت بالای این بیماری، بیشتر از قبل رعایت شود تا مانع از پیشرفت این بیماری در استان خراسان جنوبی شویم و از وقوع پیک های بعدی جلوگیری کنیم.

منبع:ایسنا