فراخوان جشنواره شعر «عین علی» منتشر شد

آذر 22, 1400
9 بازدید

جشنواره شعر آیینی «عین علی» با هدف زنده نگه‌داشتن معارف علوی و تبیین شخصیت امیرالمومنین علی (ع) برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای اندیشه، ناصر امین‌زاده، رئیس این فرهنگسرا از برگزاری جشنواره شعر آیینی «عین علی» خبر داد و گفت: همزمان با ۱۳ رجب و سالروز ولادت باسعادت امیرالمومنین، امام علی […]

فراخوان جشنواره شعر «عین علی» منتشر شد

جشنواره شعر آیینی «عین علی» با هدف زنده نگه‌داشتن معارف علوی و تبیین شخصیت امیرالمومنین علی (ع) برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای اندیشه، ناصر امین‌زاده، رئیس این فرهنگسرا از برگزاری جشنواره شعر آیینی «عین علی» خبر داد و گفت: همزمان با ۱۳ رجب و سالروز ولادت باسعادت امیرالمومنین، امام علی علیه السلام فرهنگسرای اندیشه جشنواره شعر آیینی «عین علی» را برگزار می‌کند.

او اضافه کرد: این جشنواره شعر که با هدف انتشار اشعار آیینی درباره امام علی علیه السلام، مدح مقام والای حضرت و گرامیداشت جایگاه پدر است، به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با دبیری اجرایی فرهنگسرای اندیشه در سطح کشوری برگزار می‌شود.

امین‌زاده با اشاره به هدف برگزاری این رویداد گفت: این جشنواره به منظور سرایش اشعار آیینی با مضامین جدید و انتشار آن‌ها با نگاهی تازه‌تر از سوی شاعران و علاقه‌مندان به آموزه‌های دینی برگزار می‌شود. علاوه بر این، این جشنواره می‌تواند محفلی برای انتقال پیام اهل بیت (ع)، آشنایی با سیره حضرت علی (ع)، تعمیق شناخت شیعیان نسبت به ایشان، زنده نگه داشتن معارف ولایت علوی و نیز تبیین ابعاد مختلف زندگی، فضایل فردی و اجتماعی و شخصیت متعالی امیرالمومین(ع) باشد.

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۷ خاطرنشان کرد: برهمین اساس از همه شاعران کشور و علاقه‌مندان دعوت می‌کنیم تا اشعار خود را با موضوع مدح و ستایش امیرالمومنین و بیان ویژگی‌های اخلاقی امام اول شیعیان به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده و در این جشنواره شرکت کنند. این جشنواره با همکاری فرهنگسراهای شهر تهران و سایر مراکز وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می‌شود.

براساس فراخوان جشنواره «عین علی»، علاقه‌مندان از روز میلاد حضرت علی علیه‌السلام تا ۲۲ اسفندماه مهلت دارند تا آثار خود را به ایمیل فرهنگسرای اندیشه به نشانی Pur.andisheh@gmail.com ارسال کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا