فدراسیون فوتبال استرالیا: بعد از المپیک میزبان جام جهانی هم می‌شویم

مرداد 21, 1400
59 بازدید

مدیر اجرایی فدراسیون فوتبال استرالیا از تلاش این کشور برای میزبانی جام جهانی خبر داد.  به نقل از تلگراف، جیمز جانسون، مدیر اجرایی فدراسیون فوتبال استرالیا معتقد است که بعد از میزبانی جام جهانی زنان ۲۰۲۳ و اعطای المپیک ۲۰۳۲ زمان مناسبی برای گرفتن میزبانی جام جهانی مردان نیز هست. او به روزنامه استرالیایی گفت: […]

فدراسیون فوتبال استرالیا: بعد از المپیک میزبان جام جهانی هم می‌شویم

مدیر اجرایی فدراسیون فوتبال استرالیا از تلاش این کشور برای میزبانی جام جهانی خبر داد.

 به نقل از تلگراف، جیمز جانسون، مدیر اجرایی فدراسیون فوتبال استرالیا معتقد است که بعد از میزبانی جام جهانی زنان ۲۰۲۳ و اعطای المپیک ۲۰۳۲ زمان مناسبی برای گرفتن میزبانی جام جهانی مردان نیز هست.

او به روزنامه استرالیایی گفت: ما در سال ۲۰۲۳ میزبان یک رقابت بزرگ خواهیم بود و جام جهانی زنان را میزبانی می‌کنیم. این یک روند است. باید این روند را طی کنیم و مسیر را درست برویم. به کانادا نگاه کنید که میزبان جام جهانی زنان در سال ۲۰۱۵ بود و ۱۱ سال بعد آن‌ها میزبان جام جهانی مردان با آمریکا (و مکزیک) خواهند بود. به برزیل نگاه کنید. آن‌ها میزبان جام جهانی ۲۰۱۴ بودند و المپیک ۲۰۱۶.

جانسون پذیرفت که مسابقات ۲۰۳۰ به اروپا یا آمریکای جنوبی می‌رود، زیرا مسابقات بعدی در قطر است که مانند استرالیا بخشی از کنفدراسیون فوتبال آسیا است و رویداد ۲۰۲۶ در آمریکای شمالی برگزار می‌شود.

به گفته رود مک گئوچ، رییس پیشین المپیک ۲۰۰۰ سیدنی، مذاکرات اولیه بین فوتبال استرالیا و مقامات اصلی رویدادهای دولتی در حال حاضر انجام شده است.

تیم استرالیا در چهار دوره گذشته به جام جهانی صعود کرده و در راه رسیدن به پنجمین صعود پیاپی متوالی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است.

منبع: ايسنا