عملیات حشد شعبی و نیروهای امنیتی عراق در جنوب بغداد

مرداد 17, 1400
53 بازدید

حشد شعبی و نیروهای امنیتی عراق در عملیات مشترکی دو تروریست در جنوب بغداد دو تروریست‌ را بازداشت کردند، هشت چهره تحت تعقیب دستگاه قضایی عراق نیز در استان بصره بازداشت شدند.  به نقل از شبکه خبری المیادین، طبق بیانیه مرکز رسانه امنیتی عراق، جمعی از نیروهای حشد شعبی و نیروهای امنیتی عراق پس از […]

عملیات حشد شعبی و نیروهای امنیتی عراق در جنوب بغداد

حشد شعبی و نیروهای امنیتی عراق در عملیات مشترکی دو تروریست در جنوب بغداد دو تروریست‌ را بازداشت کردند، هشت چهره تحت تعقیب دستگاه قضایی عراق نیز در استان بصره بازداشت شدند.

 به نقل از شبکه خبری المیادین، طبق بیانیه مرکز رسانه امنیتی عراق، جمعی از نیروهای حشد شعبی و نیروهای امنیتی عراق پس از دریافت اطلاعاتی درباره برخی تحرکات مشکوک داعش در منطقه الزور واقع در جنوب سامرا، با هدف شناسایی و بازداشت این داعشی‌ها و تامین امنیت منطقه، دست به یک عملیات شبیخون و بازرسی زدند که در نتیجه آن موفق شدند دو تروریست را در جنوب بغداد بازداشت کنند.
طبق این بیانیه، اطلاعات دقیق یکی از زیرشاخه‌های دستگاه اطلاعات وزارت دفاع عراق حاکی از حضور دو تروریست تحت تعقیب دستگاه قضایی در منطقه الزور بود و تیپ‌های مرکز اطلاعات نظامی عراق با همکاری تکاوران تیپ ۱۷ و لشکر ۲۵ پیاده‌نظام و نیز گردان شناسایی فرماندهی عملیات بغداد، پس از دریافت این اطلاعات حرکت خود را به سمت منطقه آغاز کرده و موفق شدند این دو تروریست را بازداشت کنند.
همچنین این مرکز در بیانیه دیگری از بازداشت هشت چهره تحت تعقیب دستگاه قضایی و مصادره سلاح‌ها و مهمات آنها در استان بصره خبر داد.
در این بیانیه آمده است: تیپ ۳۶ در فرماندهی عملیات بصره موفق شد در یک عملیات جستجو و بازرسی در شمال استان بصره، هشت چهره تحت تعقیب دستگاه قضایی را شناسایی و بازداشت کند. همچنین دراین عملیات تعدادی اسلحه سبک و نیمه سنگین و مهمات مختلف کشف و ضبط شدند.
منبع:ایسنا