عمران خان: بار سنگین اشتباهات آمریکا بر دوش پاکستان افتاد

آذر 27, 1400
143 بازدید

عمران خان گفت که آمریکا اشتباهاتی در افغانستان مرتکب شد و پاکستان مجبور شد بار سنگین آن را به دوش بکشد. به گزارش ایسنا، به نقل از جیو تی‌وی، عمران خان، نخست وزیر پاکستان، در سخنرانی افتتاحیه گفت‌وگوی سالانه “مارگالا” در اسلام‌آباد، از رسانه‌های غربی انتقاد کرد و گفت که به‌جای این‌که از پاکستان به‌خاطر […]

عمران خان: بار سنگین اشتباهات آمریکا بر دوش پاکستان افتاد

عمران خان گفت که آمریکا اشتباهاتی در افغانستان مرتکب شد و پاکستان مجبور شد بار سنگین آن را به دوش بکشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از جیو تی‌وی، عمران خان، نخست وزیر پاکستان، در سخنرانی افتتاحیه گفت‌وگوی سالانه “مارگالا” در اسلام‌آباد، از رسانه‌های غربی انتقاد کرد و گفت که به‌جای این‌که از پاکستان به‌خاطر فداکاری‌هایش تقدیر و تشکر کنند و به آن اعتبار بدهد، این کشور (پاکستان) متهم به انجام “بازی دوگانه” شده و شهرتش در سطح بین‌المللی بدنام شده است.

وی افزود: پاکستان مسؤول ضعف‌ها و نقص‌های آمریکا شده است.

عمران خان ادامه داد که در طول جنگ در افغانستان، از آن‌جایی که تنها متحد آمریکا، پاکستان بود، کشور ما شاهد بزرگترین خسارت جانبی بود؛ به عبارتی متحمل بیش از ۸۰ هزار تلفات، آواره شدن میلیون‌ها تن و خسارت بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار شد.

وی افزود: ناتوانی رهبری ملی درخصوص مدیریت وضعیت افغانستان، کشور را به دو بخش اصلی “حامی” و “مخالف آمریکا” تبدیل کرد.

عمران خان اظهار کرد که پاکستان به دلایل “نادرستی” از سوی جامعه بین‌المللی مقصر شناخته می‌شود، در حالی که همان‌ها در برابر اتفاقات دهلی نو و کشمیر سکوت می‌کنند.

وی تاکید کرد که “حاکمیت قانون” و “برابری” برای همه، پیش‌شرط “دموکراسی” است و ابراز تاسف کرد از این‌که پاکستان به دلیل سه نظام آموزشی هم‌زمان، یعنی مدارس متوسطه اردو و انگلیسی و مدارس، دچار نابرابری شده است.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , ,