علی مرادی: قول مدال المپیک نمی‌دهم/ دبیر هم با این همه سهمیه نمی‌داند چه مدالی می‌گیرد

مرداد 17, 1400
42 بازدید

رییس فدراسیون وزنه برداری گفت: در مورد کسب مدال المپیک قول نمی‌دهم اما تلاش خود را می‌کنیم.  علی مرادی درباره پیش‌بینی‌اش از عملکرد وزنه برداری ایران در المپیک توکیو گفت: المپیک جایگاه شگفتی‌هاست. در سال ۲۰۰۰ توکلی قهرمان شد و ۲۰۱۶ سلیمی در ناباوری مدال نقره را از دست داد. با توجه به تلاطم ها […]

علی مرادی: قول مدال المپیک نمی‌دهم/ دبیر هم با این همه سهمیه نمی‌داند چه مدالی می‌گیرد

رییس فدراسیون وزنه برداری گفت: در مورد کسب مدال المپیک قول نمی‌دهم اما تلاش خود را می‌کنیم.

 علی مرادی درباره پیش‌بینی‌اش از عملکرد وزنه برداری ایران در المپیک توکیو گفت: المپیک جایگاه شگفتی‌هاست. در سال ۲۰۰۰ توکلی قهرمان شد و ۲۰۱۶ سلیمی در ناباوری مدال نقره را از دست داد. با توجه به تلاطم ها در سال های اخیر در فدراسیون جهانی و اینکه بسیاری از ورزشکاران بزرگ از جمله ورزشکاران ما مصدومیت دارند پیش‌بینی سخت است. این دو تلاش می کنند تا با نتایج خوبی برگردند.
او ادامه داد: به خاطر انتخابات، سهراب مرادی سه ماه بین زمین و هوا ماند. تعداد افرادی که خود را خیرخواه می‌دانند ولی در عمل  همچنان هم کم لطف هستند و باعث شدند سه ماه سرنوشت ساز از دست برود. به علاوه حکم من دیر زده شد. در این زمان سهراب مرادی با وجود اینکه کارها انجام شد، به موقع به آلمان اعزام نشد. در آلمان هم تیم خوبی او را مداوا کرد ولی آسیب دیدگی شدید، او را عقب انداخت و تا روزهای آخر امتیاز لازم را کسب نکرد. رستمی با توجه به روش‌های خودش تمرین کرد و خواستیم در شرایط ایده‌آل باشد و از او حمایت کردیم. وی با توجه به شرایط امتیازات لازم را کسب نکرد.
او در مورد پذیرفتن نبود سهراب مرادی و کیانوش رستمی در المپیک تصریح کرد: سهراب مرادی و کیانوش در جریان قهرمانی بزرگسالان آسیا درخواستی به فدراسیون جهانی دادند. بعد از آن فدراسیون جهانی پاسخ کیانوش رستمی را اعلام کرد و گفت آیان در سویس نامه ای داده بوده که رستمی فقط می تواند در مسابقات سوئیس به صورت آزاد باشد و با این شرایط، امتیاز سوییس را نپذیرفت. نام سهراب مرادی و پریسا جهانفکریان هم در لیست اولیه بود اما بعدا از لیست نهایی حذف شدند.
او ادامه داد: برای تعیین لیست نهایی نام سه وزنه بردار یعنی سهراب مرادی، علی هاشمی و علی داودی را به ما اعلام کردند که باید دو نفر انتخاب می‌شدند. اگر سهراب را معرفی می‌کردیم چون نماینده ژاپن هم ثبت نام کرده بود مرادی نمی توانست سهمیه بگیرد و حذف می شد، از آن طرف سهمیه علی هاشمی از بین می‌رفت. بنابراین هوشمندانه عمل کردیم و نام هاشمی و داودی را اعلام کردیم.
او در خصوص خداحافظی سهراب مرادی گفت: دوستان عزیز را حفظ می کنیم. بعد از المپیک، مهر ماه بزرگسالان جهان در گرجستان و آسیا را در قطر یا فیلیپین داریم. کنار المپین ها تعداد قابل توجهی از امیدها مثل رسول معتمدی و جوانان تمرین می کنند. از سهراب مرادی و بقیه حمایت صد درصدی خواهیم داشت.
مرادی در خصوص رنگ مدال در المپیک یادآوری کرد: منابع مالی ما محدود است. علیرضا دبیر با منابع جاری و سهمیه زیاد نمی داند چه مدالی می گیرد. با این شرایط ما نمی توانیم برای مدال قول دهیم ولی تلاش می کنیم بهترین نتیجه را بگیریم.
منبع:ايسنا