علت قطع درختان در پارک پردیس ابهر چه بود؟

آذر 22, 1400
10 بازدید

عکس تزئینی است ایسنا/زنجان رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان ابهر گفت: درختان کاشته شده در پارک پردیس ابهر، مناسب پارک نبود به همین علت شهرداری حجم کمی از آن‌ها را قطع کرد تا مشکلی برای مردم پیش نیاید. بابک کاظمی صبح امروز (۶ اسفندماه) در جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته منابع‌طبیعی ابهر با بیان اینکه منابع‌طبیعی […]

علت قطع درختان در پارک پردیس ابهر چه بود؟
عکس تزئینی است

ایسنا/زنجان رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان ابهر گفت: درختان کاشته شده در پارک پردیس ابهر، مناسب پارک نبود به همین علت شهرداری حجم کمی از آن‌ها را قطع کرد تا مشکلی برای مردم پیش نیاید.

بابک کاظمی صبح امروز (۶ اسفندماه) در جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته منابع‌طبیعی ابهر با بیان اینکه منابع‌طبیعی برای حفاظت نیاز به عزم ملی دارد، تاکید کرد: اگر مشارکت مردم نباشد در حفاظت و توسعه منابع‌طبیعی ناموفق خواهیم بود، زیرا بدون‌ مشارکت، ظرفیت حفظ و نگه‌داری همه مناطق از بابت منابع‌طبیعی وجود ندارد.

وی با اشاره به کاشت سرو در برخی از فضاهای شهری ابهر، تصریح کرد: درخت سرو مناسب کاشت در فضای شهری نبوده و بیشتر برای مناطق جنگلی کم‌تردد مناسب است.

کاظمی با اشاره به قطع اخیر درختان در پارک پردیس ابهر، افزود: در مورد قطع درختان در پارک پردیس، هدف کاشت درختان تجاری و صنعتی بود که بموقع قطع شده و فروخته شود.

رئیس اداره منابع‌طبیعی شهرستان ابهر گفت: درختان کاشته شده در پارک پردیس ابهر مناسب پارک نبود، به همین علت شهرداری حجم کمی از آن‌ها را قطع کرد تا مشکلی برای مردم پیش نیاید.

این مسئول اضافه کرد: برای جایگزین درختان بریده شده، درختانی کاشته شد که هم مناسب فضای شهری بوده و هم برای مردم مشکلاتی ایجاد نکند. مانند چنار و نارون که تنه‌های تنومند ومناسبی دارد.

شهردار ابهر نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اهمیت هفته درخت‌کاری و منابع‌طبیعی، تصریح کرد: هر شهروند و هر مسئولی با توجه به اهمیت منابع‌طبیعی برای کشور وظیفه دارد به نوبه خود در صیانت از این منابع تلاش کند.

محمدرضا ذوالقدری‌ها با اشاره به اجرای برنامه‌های متنوع در سال‌های گذشته طی هفته منابع‌طبیعی، تاکید کرد: امسال به علت شیوع ویروس کرونا برنامه‌های این هفته که توسط شهرداری در شهر برگزار می‌شود، رویه متفاوت خواهد داشت.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه امکان حضور مردم در برخی از برنامه‌ها وجود ندارد، امسال باید با خلاقیت و طرح جدید مشارکت مردم را به همراه داشته باشیم، ادامه داد: بدون مشارکت مردم، حفظ و نگه‌داری از منابع‌طبیعی تعریفی ندارد و مردم باید در حفظ منابع‌طبیعی، هم در مشارکت و هم در توسعه فضاهای شهری مشارکت کنند.

ذوالقدری‌ها با اشاره به این مطلب که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده پارک‌ها، محله‌ها و فضای سبز شهر ابهر در هفته منابع‌طبیعی درخت‌کاری می‌شوند، متذکر شد: در سطح شهر درختانی به صورت نامناسب کاشته شده است که باید این درختان که ترتیب و نظم خاصی ندارد، از فضای شهری کاسته شده و درختانی جدید با فاصله مناسب کاشته شود.

به گزارش ایسنا، در پایان این جلسه مقرر شد به غیر از مکان‌هایی که برای غرص نهال آماده می‌شود، به صورت مجازی با شعار هر شهروند یک نهال، شهروندان از کاشت نهال توسط خود و اعضای خانواده فیلم ۳۰ ثانیه‌ای تهیه کرده و به شماره واتساپ ۰۹۳۷۲۰۵۶۰۶۹ ارسال کنند تا به قید قرعه به ۱۵ نفر جوایزی اهدا شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا