عفو بین‌الملل: ناوالنی را دیگر “زندانی عقیدتی” نمی‌دانیم

آذر 22, 1400
9 بازدید

“ارون میت”، روزنامه‌نگار کانادایی- آمریکایی تصویر نامه‌ای را در توییتر منتشر کرده که نشان می‌دهد سازمان حقوق بشری عفو بین‌الملل، دیگر “الکسی ناوالنی”، چهره مخالف روس را زندانی عقیدتی قلمداد نمی‌کند. به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، عفو بین‌الملل در ایمیلی در پاسخ به درخواست این روزنامه‌نگار گفت دلیل بازداشت ناوالنی “انتقاد صریح وی” […]

عفو بین‌الملل: ناوالنی را دیگر "زندانی عقیدتی" نمی‌دانیم

“ارون میت”، روزنامه‌نگار کانادایی- آمریکایی تصویر نامه‌ای را در توییتر منتشر کرده که نشان می‌دهد سازمان حقوق بشری عفو بین‌الملل، دیگر “الکسی ناوالنی”، چهره مخالف روس را زندانی عقیدتی قلمداد نمی‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، عفو بین‌الملل در ایمیلی در پاسخ به درخواست این روزنامه‌نگار گفت دلیل بازداشت ناوالنی “انتقاد صریح وی” از مقامات روسیه، گزارش‌های وی از “فساد سطح بالا در روسیه” و “فعالیت مسالمت‌آمیز” اوست و افزود همچنان خواستار آزادی ناوالنی است، اما یادآور شد که دیگر نمی‌تواند این مخالف اپوزیسیون را یک زندانی عقیدتی تلقی کند.

این سازمان اضافه کرد: بسیاری از ویدئوهای قدیمی و پست‌های شبکه‌های اجتماعی که در آن‌ها ناوالنی اظهارات جنجالی کرده اخیراً دوباره پخش شده و شاهد بازنشر فعالانه‌ای هستند.

عفو بین‌الملل اعلام کرد اتهامات علیه ناوالنی ارتباطی با این ویدئوها نداشته است.

این سازمان حقوق بشری بیان کرد: بنابراین ما همچنان خواستار آزادی فوری ناوالنی و توقف آزار وی با انگیزه سیاسی توسط مقامات روسیه هستیم.

عفو بین‌الملل خاطرنشان کرد: با این وجود، با توجه به اطلاعات جدید که اخیراً آشکار شده و دفاع ناوالنی از “خشونت” و “تبعیض” و پس نگرفتن چنین اظهاراتی، عفو بین‌الملل دیگر قادر نیست وی را یک زندانی عقیدتی قلمداد کند.

منبع:ایسنا