عصبانیت امارات از نتانیاهو؛ قرقاش فاش کرد

آذر 4, 1400
12 بازدید

امارات از بنیامین نتانیاهو که اخیرا سفر رسمی‌اش به ابوظبی را لغو کرد، عصبانی است. این سفر اولین سفر او به ابوظبی محسوب می‌شود. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی، امارات از سوء استفاده بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از اسم محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی در تبلیغات انتخاباتی حزبش با […]

عصبانیت امارات از نتانیاهو؛ قرقاش فاش کرد

امارات از بنیامین نتانیاهو که اخیرا سفر رسمی‌اش به ابوظبی را لغو کرد، عصبانی است. این سفر اولین سفر او به ابوظبی محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی، امارات از سوء استفاده بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از اسم محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی در تبلیغات انتخاباتی حزبش با نزدیک شدن انتخابات قانون‌گذاری در اسرائیل خشمگین است.

نتانیاهو روز دوشنبه گفته محمد بن زاید قصد سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد شکِلی (۱۲ میلیون دلاری) در اسرائیل دارد.

او افزود: نتانیاهو مدعی شد، ولیعهد ابوظبی به او اطلاع داده که می‌خواهد شریکی در پروژه‌های باشد که به تقویت اقتصاد اسرائیل بعد از کرونا بینجامد.

اما وارد کردن نام محمد بن زاید در کمپین تبلیغات انتخاباتی نتانیاهو به مذاق ابوظبی خوش نیامده به طوریکه انور قرقاش، مشاور رئیس امارات امروز در این باره توییت کرد.

قرقاش افزود، از نظر امارات هدف از توافقات ابراهیم ایجاد اساس استراتژیک قوی برای تقویت صلح و شکوفایی با اسرائیل و در کل منطقه است.

او اضافه کرد: امارات نه الان و نه هیچ وقتی در هیچ عملیات انتخاباتی داخلی اسرائیل مشارکت نمی‌کند.

شبکه ۱۲ اسرائیل افزود، مساله به این توییت ختم نمی‌شود و در پشت پرده عناصری در امارات با خشم و ناامیدی خود از سوءاستفاده نتانیاهو از اسم بن زاید در کمپین انتخاباتی‌اش صحبت می‌کنند.

این شبکه تاکید کرد: امارات خودش با دیدن اظهارات نتانیاهو درباره داوطلب بودن بن زاید در سرمایه‌گذاری اسرائیل غافلگیر و عصبانی شد و افزود، به هیچ وجه نمی‌خواهد خدمتی به هیچ یک از قطب‌های اسرائیل کرده و وارد رقابت سیاسی در اسرائیل شود.

پیشتر نتانیاهو در واکنش به این‌که فردا (پنج‌شنبه) به امارات می‌رود، تاکید کرد، قبل از انتخابات ۲۳ مارس به امارات نخواهد رفت.

نتانیاهو برای بار سوم سفرش به امارات را این بار به دلیل مخالفت امان (پایتخت اردن) با عبور هواپیمایش از حریم هوایی این کشور لغو کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا