عروس داعش: از انگلیس متنفر نبودم

آذر 2, 1400
22 بازدید

شمیمه بیگم، دختری که در ۱۵ سالگی لندن را برای پیوستن به داعش ترک کرده و به سوریه گریخته بود، به اسکای نیوز گفت که می‌خواهد در انگلیس دادگاهی شود و از مقام‌های انگلیسی خواست تا او را در زندان مورد بازجویی قرار دهند. به گزارش ایسنا، شمیمه بیگم که در زندانی در سوریه محبوس […]

عروس داعش: از انگلیس متنفر نبودم

شمیمه بیگم، دختری که در ۱۵ سالگی لندن را برای پیوستن به داعش ترک کرده و به سوریه گریخته بود، به اسکای نیوز گفت که می‌خواهد در انگلیس دادگاهی شود و از مقام‌های انگلیسی خواست تا او را در زندان مورد بازجویی قرار دهند.

به گزارش ایسنا، شمیمه بیگم که در زندانی در سوریه محبوس است و دولت انگلیس هم از پذیرش او خودداری می‌کند، به اسکای نیوز گفت، وقتی که در ۲۰۱۵ از انگلیس فرار کرد از این کشور متنفر نبود بلکه از زندگیش نفرت داشت چون خیلی احساس می‌کرد که تحت فشار است.

این زن جوان انگلیسی در زمان فرار از انگلیس ۱۵ سال داشت و با وعده بهشت روی زمین از سوی داعش به سوریه رفت اما بجایش جهنم را یافت!

وی اتهامات مربوط به انجام جنایت را به عنوان بخشی از داعش رد کرده و آن را کاملا نادرست دانسته و ادامه داد: من حاضرم در دادگاه به اتهامات پاسخ دهم اما به من فرصتی نمی‌دهند.

او گفته که دوست دارد در انگلیس مورد محاکمه قرار گیرد و حتی به زندان برود و تنها جرمی که مرتکب شده هم سفر به سوریه است.

شمیمه بیگم حالا معتقد است که برای چندین هفته و شاید چندین ماه برای پیوستن به داعش آماده شده و پیش از آنکه به داعش ملحق شود از سوی دوستان و چند مرد مسن که در فضای اینترنت با آنها ملاقات داشت، آماده شده بود.

این زن جوان انگلیسی همچنین گفت: من از انگلیس متنفر نبودم بلکه از زندگی خودم نفرت داشتم. احساس می‌کردم که خیلی تحت فشارم و فکر می‌کردم که نمی‌توانم مانند یک زن انگلیسی در این کشور زندگی کنم.

وی درباره خانواده اش نیز گفت: فکر نمی‌کنم آنطور که من آنها را از دست دادم آنها من را از دست داده باشند. زمان مناسبش که برسد، آشتی می‌کنم.

“عروس داعش” درباره آینده هم گفت: وقتی همه به تو می‌گویند که نمی‌توانی برگردی، فکر کردن به آینده سخت می‌شود.

دولت بنگلادش، کشوری که انگلیس مدعی است شمیمه بیگم در آن شهروندی دوگانه دارد هرگونه ارتباطش را با او رد می‌کند و شمیمه جوان در پاسخ به اینکه اگر دولت لندن شهروندی او را لغو کند، چه می‌کند، گفت: دیگر طرح دومی وجود ندارد.

انتهای پیام