عربستان به حضور بالغ بر ۷۰ شرکت داخلی و خارجی در صنعت نظامی مجوز داده است

آذر 22, 1400
8 بازدید

خبرگزاری رسمی عربستان با استناد به اداره کل صنایع نظامی آن گزارش کرد، این کشور تا پایان سال ۲۰۲۰ به صدور مجوزهایی برای بالغ بر ۷۰ شرکت داخلی و خارجی فعال در بخش نظامی‌اش پرداخته است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اداره کل صنایع نظامی عربستان اعلام کرد: “تا پایان سال ۲۰۲۰ […]

عربستان به حضور بالغ بر ۷۰ شرکت داخلی و خارجی در صنعت نظامی مجوز داده است

خبرگزاری رسمی عربستان با استناد به اداره کل صنایع نظامی آن گزارش کرد، این کشور تا پایان سال ۲۰۲۰ به صدور مجوزهایی برای بالغ بر ۷۰ شرکت داخلی و خارجی فعال در بخش نظامی‌اش پرداخته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اداره کل صنایع نظامی عربستان اعلام کرد: “تا پایان سال ۲۰۲۰ این اداره به بیش از ۷۰ شرکت محلی و بین‌المللی فعال در صنعت دفاعی با سرمایه گذاری‌هایی تا میزان ۲۴ میلیارد ریال عربستان (شش میلیارد دلار) مجوز داده که آنها را قادر به مشارکت در فعالیت‌های مختلف در این بخش کرده است”.

میزان حضور شرکت‌های ملی در صنعت نظامی به ۸۱ درصد می‌رسد در حالی که مابقی شامل شرکت‌های خارجی و ترکیبی است. همزمان تعداد مجوزها برای تولید نظامی به ۵۷ درصد و برای تامین به ۱۸ درصد رسیده است.

پیشتر مقام‌های این کشور گفته بودند، بر حمایت از سرمایه گذاران و تسهیل ورودشان به بازار صنعت نظامی در راستای برنامه اصلاحات اقتصادی چشم انداز ۲۰۳۰ عربستان متمرکز هستند. انتظار می‌رود تاکنون بیش از ۵۰ درصد از هزینه‌های مربوط به تسلیحات و تجهیزات توسط شرکت‌های داخلی پوشش داده شود.

منبع:ایسنا