عدم گابیون بندی و مسدود شدن پل ها عامل وقوع سیلاب “سیاه کت” تالش

آذر 2, 1400
22 بازدید

ایسنا/گیلان رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان آستارا گفت: عدم گابیون بندی منابع طبیعی در بالادست و مسدود شدن دو پل از سه پلی اصلی بروی جاده آستارا – تالش توسط اهالی محل، از عوامل اصلی وقوع سیلاب در رودخانه “سیاه کت” است. رمضان دانش، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل […]

عدم گابیون بندی و مسدود شدن پل ها عامل وقوع سیلاب "سیاه کت" تالش

ایسنا/گیلان رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان آستارا گفت: عدم گابیون بندی منابع طبیعی در بالادست و مسدود شدن دو پل از سه پلی اصلی بروی جاده آستارا – تالش توسط اهالی محل، از عوامل اصلی وقوع سیلاب در رودخانه “سیاه کت” است.

رمضان دانش، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان آستارا در این خصوص اظهار کرد: بارش شدید باران که از عصر روز گذشته دوشنبه ۱۸ فروردین آغاز شده است و همچنان ادامه دارد، سبب طغیان رودخانه فصلی “سیاه کت” حدفاصل لیسار با جوکندان در شهرستان تالش شد.

وی با بیان اینکه سیلاب لاین شمال به جنوب جاده آستارا به تالش را به مدت چهار ساعت مسدود کرد و سبب کندی آمد و شد در این مسیر پرتردد شد، ادامه داد: تلاش راهداران اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مرزی بندر آستارا با همکاری نیروهای شهرداری لیسار و بخش مرکزی تالش از همان لحظات اولیه صبح امروز آغاز شد تا اینکه لحظاتی پیش این محور بازگشایی شد.

دانش در بخش دیگر سخنان خود عدم گابیون بندی توسط منابع طبیعی و آبخیزداری در مسیر این رودخانه فصلی را از دلایل وقوع این سیلاب برشمرد و خاطرنشان کرد: سیلاب شاخه و برگ درختان مسیر خود را به پایین دست حمل می کند.

وی مسدود شدن دو پل از سه پل جاده اصلی آستارا – تالش توسط اهالی محل را از دیگر دلایل دپوی سیلاب در لاین غربی جاده دانست و تصریح کرد: یک پل ظرفیت آب دهی کمتری دارد که این فاجعه به بار آمده است.

وی در پایان اضافه کرد: هم اکنون این جاده ترانزیتی بازگشایی شده، و تردد در آن در حال انجام است.

منبع:ایسنا