«عباس رنجبر» به عنوان شهردار تبریز انتخاب شد

شهریور 8, 1400
43 بازدید

 جلسه نهایی انتخاب شهردار کلانشهر امروز دوشنبه ۸شهریور ماه با حضور رییس و تمام اعضای شورای شهر به صورت علنی برگزار و با رای اکثریت اعضای شورای شهر، ‌عباس رنجبر به عنوان شهردار تبریز انتخاب شد. بر اساس رای گیری انجام شده رنجبر ۷ رای، منجم‌ ۴ رای و سلیمانی ۲ رای از آرای شورای شهر را به خود اختصاص دادند […]

«عباس رنجبر» به عنوان شهردار تبریز انتخاب شد

 جلسه نهایی انتخاب شهردار کلانشهر امروز دوشنبه ۸شهریور ماه با حضور رییس و تمام اعضای شورای شهر به صورت علنی برگزار و با رای اکثریت اعضای شورای شهر، ‌عباس رنجبر به عنوان شهردار تبریز انتخاب شد.

بر اساس رای گیری انجام شده رنجبر ۷ رای، منجم‌ ۴ رای و سلیمانی ۲ رای از آرای شورای شهر را به خود اختصاص دادند و به این ترتیب عباس رنجبر به عنوان شهردار تبریز انتخاب شد.

 

مشروح جلسه امروز شورای شهر 

 

در ابتدای این جلسه بنا به درخواست اعضای شورا، ۱۵ دقیقه تنفس اعلام شد و بعد از گذشت ۳۰ دقیقه، جلسه مجددا از سر گرفته شد.

روح الله دهقان نژاد عضو شورای شهر گفت: پیشنهاد می‌دهم جلسه ای با حضور سه کاندیدای نهایی برگزار شود تا به جمع بندی نهایی برسیم.

وی ادامه داد: اگر عناد باشد، کار پیش نمی‌رود چرا که ما را مردم انتخاب کرده اند و بهتر است بجای رای اندک، شهردار با رای قاطع انتخاب شود.

روح الله رشیدی دیگر عضو شورای شهر در واکنش به صحبت‌های دهقان‌نژاد گفت: این جلسه، جلسه‌ی رای گیری است و قرار نیست آن بدعتی که در جلسات غیررسمی انجام شد، در جلسات رسمی نیز اعمال شود.

وی ادامه داد: مگر قرار است ما با شهردار عناد کنیم؟! شهردار، شهردار همه مردم است؛ اصلا مگر امکان دارد هر ۱۳ نفر به یک نفر رای بدهد؛ اکنون شهرداری تعلیق و شهر قفل شده است.من به آقای رنجبر رای خواهم داد اما اگر فرد دیگری انتخاب شد، قدمش روی چشم. من تعهد اخلاقی می‌دهم هرکسی انتخاب شد، در خدمت او خواهیم بود.

حکیمه غفوری نیز خطاب به دهقان‌نژاد گفت: من از اظهارات آقای دهقان نژاد تاسف می‌خورم؛ ما تنفس گرفتیم که بعد از تنفس رای گیری کنیم؛ قرار نیست وقتی به نتیجه نرسیدیم، سنگ اندازی کنیم.

وی ادامه داد: اصلا از آقای دهقان نژاد انتظار نداریم برای جلو بردن گزینه های خود به این زودی در فضای شورا هضم شود. ما قرار است چهار سال خدمت کنیم هنوز دو ماه نگذشته نباید این حرفهارا بزنیم.

دهقان‌نژاد نیز اظهار کرد: من یک پیشنهاد دادم اما دو نفر به من حمله کردند اما اگر بنا بر ارتباطات باشد، من بیشتر از همه شما با رسانه ها ارتباط دارم  و من ۱۰۰ هستم و شما صفر. من چون احساس کردم شهردار منتخب ۷ رای نخواهد داشت، این پیشنهاد را دادم.

رسوا برگی، رییس شورای شهر نیز بیان کرد: من تا لحظه انتخاب  شهردار بر هیچ کدام از این سه نفر تعصب ندارم اما بعد از انتخاب تعصب خواهم داشت چرا که شهردار شهرم خواهد بود و تا روزی که در خدمت شهر و مردم باشد همه ما از او حمایت خواهیم کرد.

غلامرضا احمدی، نایب رییس شورای شهر تاکید کرد: ما با تمام توان از شهردار حمایت خواهیم کرد به شرطی که به نفع شهر و شهروندان کار کند.

زعفرانچیلر نیز گفت: بعضی حرفها که در مقابل رسانه ها زده می‌شود، شاید خوب نیست. همه ما عضو شورا  و خادم مردم هستیم. اصلا وجود سرپرست برای قفل نشدن شهر است و تصمیم ما برای شهردار یک‌شهر ملاحظات زیادی می‌طلبد.

نوای باغبان در ادامه اظهار کرد:  اینطور نیست که حتما باید در این جلسه شهردار را انتخاب کنیم و با توجه به اینکه در دستور جلسه نوشته شده «بررسی انتخاب شهردار» و قانون نیز به ما فرصت سه ماهه داده است.

وی افزود: شهردار اصفهان با ۱۲ رای از ۱۳ رای انتخاب می‌شود و وزارت کشور نیز بدون معطلی او را تایید خواهد کرد اما اگر شهردار تبریز با رای کمتری انتخاب شود، تردید آور خواهد بود.

پرویز هادی نیز گفت: اصلا اصراری نیست که شهردار تبریز در این جلسه و با عجله انتخاب شود. شهر هم خوشبختانه سرپرست داشته و هیچ مشکلی نیست لذا باید به صورت مفصل با سه کاندیدا حرف بزنیم.

رشیدی نیز تاکید کرد: این مدت زمان قانونی برای انتخاب شهردار برای ما تجویز شده است نه تکلیف و از کجا معلوم اگر انتخاب شهردار به جلسات بعدی موکول شود، من نیز بگویم که به نتیجه گیری نرسیده ام.

وی افزود: اکنون آبروی تبریز مطرح است اگر در اصفهان شهردار با ۱۲ رای انتخاب می‌شود، به دلیل نظام مند بودن شورا و سیستم تصمیم‌گیری شان است. نباید اگر فرد مطلوب ما انتخاب نشد، موضوع را طول دهیم.

برگی نیز گفت: من به عنوان رییس شورا با انتخاب شهردار در این جلسه موافق هستم اما اداره جلسه را براساس رای اعضا ادامه می‌دهم.

منبع: ايسنا