ظرفیت ICUهای فارس در آستانه تکمیل است

مهر 7, 1400
24 بازدید

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز هشدار داد که در آستانه تکمیل بخش‌های ICU در مراکز ویژه درمان کرونا در استان فارس هستیم. دکتر اورنگ ایلامی پنجشنبه ۵ فروردین، در جلسه ستاد کرونای علوم پزشکی شیراز، با اشاره به این که بیشتر تخت‌های بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان‌های مرجع کروناویروس استان فارس پر شده است، گفت: […]

ظرفیت ICUهای فارس در آستانه تکمیل است

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز هشدار داد که در آستانه تکمیل بخش‌های ICU در مراکز ویژه درمان کرونا در استان فارس هستیم.

دکتر اورنگ ایلامی پنجشنبه ۵ فروردین، در جلسه ستاد کرونای علوم پزشکی شیراز، با اشاره به این که بیشتر تخت‌های بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان‌های مرجع کروناویروس استان فارس پر شده است، گفت: یکی از مهمترین خواسته مجموعه سلامت از مردم، عزم جدی برای رعایت اصول بهداشتی و در منزل ماندن افراد است تا حجم ورودی بیماران مشکوک به کووید ۱۹ در استان کاهش یابد.

او با اشاره به این که روند ورود بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان ها تغییر کرده است، گفت: تعداد بیماران بدحال مبتلا به کووید ۱۹ که نیازمند خدمات درمانی بخش های مراقبت های ویژه هستند، افزایش یافته و بیشتر بخش های ICU بیمارستان های مرجع کرونا تکمیل شده است.

مشاور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: طبق آمار روز گذشته، بیش از ۶۰۰ بیمار در بخش های مراقبت های ویژه ICU بیمارستان‌های استان بستری هستند و خدمات درمانی دریافت می کنند.

دکتر مجید اکبرزاده بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تأکید و از مردم درخواست کرد که با رعایت شیوه‌نامه‌ها، از تشدید بیشتر بیماری در استان جلوگیری کنند.

منبع:ایسنا