ظرفیت‌ ریلی اینچه‌برون برای حمل‌ونقل کشور ارزشمند است

مرداد 24, 1400
0 بازدید

 استاندار گلستان ظرفیت‌های ریلی اینچه‌برون را برای حمل‌ونقل کشور ارزشمند دانست و گفت: راه‌آهن اینچه‌برون فرصتی کم‌نظیر برای شکل‌گیری مسیر حمل‌ونقل شمال به جنوب کشور است و می‌تواند در کاهش هزینه‌ها بسیار مؤثر باشد. هادی حق‌شناس امروز یکشنبه ۲۴ مرداد در آیین ورود اولین قطار باری حامل واگن‌های عریض زغال‌سنگ از قزاقستان به اینچه‌برون گلستان […]

ظرفیت‌ ریلی اینچه‌برون برای حمل‌ونقل کشور ارزشمند است

 استاندار گلستان ظرفیت‌های ریلی اینچه‌برون را برای حمل‌ونقل کشور ارزشمند دانست و گفت: راه‌آهن اینچه‌برون فرصتی کم‌نظیر برای شکل‌گیری مسیر حمل‌ونقل شمال به جنوب کشور است و می‌تواند در کاهش هزینه‌ها بسیار مؤثر باشد.

هادی حق‌شناس امروز یکشنبه ۲۴ مرداد در آیین ورود اولین قطار باری حامل واگن‌های عریض زغال‌سنگ از قزاقستان به اینچه‌برون گلستان با حضور مدیران ارشد استان و ایدجان آیداشف سرکنسول قزاقستان در گرگان، اظهار کرد: خوشبختانه در سال ۹۳ راه‌آهن اینچه‌برون افتتاح شد و در سال جاری تبدیل راه‌آهن عریض به نرمال انجام شد که موجب می‌شود توقفی وجود نداشته باشد.

وی افزود: امروز شاهد حمل مستقیم زغال‌سنگ از قزاقستان به ذوب‌آهن‌های کشور هستیم و امیدواریم این اقدام سرآغازی برای افزایش صادرات و واردات باشیم.

استاندار گلستان یادآور شد: راه‌آهن اینچه‌برون از مزیت ارتباط با کشورهای اوراسیا، بندر خشک اینچه‌برون که مجوز آن را اخذ کرده‌ایم و منطقه آزاد اینچه‌برون که بندر خشک در دل آن قرار دارد، برخوردار است که می‌تواند در کاهش هزینه‌های واردات و صادرات تأثیرگذار باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از استانداری گلستان، حق‌شناس خاطرنشان کرد: امیدواریم این مسیر ریلی در اتصال دریای خزر به خلیج‌فارس و انتقال کالا نقش مؤثری داشته باشد.

منبع: ايسنا