طنین انداز شدن نوای «یامهدی ادرکنی» در مساجد سراسر کشور

مهر 7, 1400
26 بازدید

معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد از طنین‌انداز شدن نوای «یامهدی ادرکنی» همزمان با شب میلاد حضرت ولی‌عصر(عج) راس ساعت ۲۱ در مساجد سراسر کشور خبر داد و گفت: امسال تلاش کردیم محور سخنرانی خطیب‌های مساجد را موضوع بصیرت و گام دوم انقلاب اسلامی قرار دهیم. حجت‌الاسلام حجت‌اله ذاکر معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به […]

طنین انداز شدن نوای «یامهدی ادرکنی» در مساجد سراسر کشور

معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد از طنین‌انداز شدن نوای «یامهدی ادرکنی» همزمان با شب میلاد حضرت ولی‌عصر(عج) راس ساعت ۲۱ در مساجد سراسر کشور خبر داد و گفت: امسال تلاش کردیم محور سخنرانی خطیب‌های مساجد را موضوع بصیرت و گام دوم انقلاب اسلامی قرار دهیم.

حجت‌الاسلام حجت‌اله ذاکر معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص ویژه برنامه‌های این مرکز برای نیمه شعبان و میلاد امام زمان(عج) گفت: باتوجه به بازگشایی مساجد برای این روز، تمام مساجد کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه سخنرانی با موضوع مهدویت را خواهند داشت، البته برپایی مراسم جشن در محیط‌های باز مساجد و همچنین راه‌اندازی کاروان جشن و سرود در محله‌ها و پذیرایی از مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز در دستور کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: در شب و روز میلاد نیز از مساجد دعای سلامتی امام زمان(عج) پخش خواهد شد، همچنین فردا شب ساعت ۲۱ در سراسر کشور طنین‌انداز شدن نوای «یامهدی ادرکنی» از مساجد را خواهیم داشت.
معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور خاطرنشان کرد: برخی از مساجد کشور نیز از چند شب گذشته ویژه برنامه‌های جشن نیمه شعبان را آغاز کردند، این مساجد سلسله مباحث مهدویت، گفتمان مهدویت و… را دنبال می‌کنند، همچنین برخی مساجد هم در فضای مجازی فعالیت داشته و ویژه برنامه‌های را آغاز کرده‌اند.
حجت‌الاسلام ذاکر یادآور شد: به منظور اینکه فضای شهر و محله‌ها نیز حال و هوای جشن پیدا کند بسته‌های فرهنگی چون کتاب، پرچم، ریسه چراغانی و… . در اختیار مساجد قرار گرفته تا بین مردم توزیع و آنها درب منازل خود را آذین‌بندی کنند.
وی افزود: مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور نیز تلاش کرده تا از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی مساجد و همچنین فضای مجازی خود محتواهای نافذی را در اختیار ائمه جماعات قرار دهد تا در سراسر مساجد منتشر کنند.
معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور در مورد اینکه این مرکز برای سخنرانان مساجد در این ایام موضوعات خاصی را مدنظر قرار داده است، تصریح کرد: عللوه بر موضوع بصیرت که مدنظر این مرکز بوده ما نیز بروی گام دوم انقلاب که از منظر رهبر معظم انقلاب زمینه‌ساز ظهور خواهد بود نیز تمرکز کرده‌ایم تا از این طریق به سمت تمدن نوین اسلامی حرکت کنیم.
منبع:ایسنا