طرح هر خانه یک حسینیه در ایلام اجرا می‌شود/ از بصیرت عاشورایی تا شمیم‌حسینی

مرداد 20, 1400
69 بازدید

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه‌ی استان ایلام  از اجرای طرح “بصیرت عاشورایی” ، «شمیم حسینی» و «هر خانه یک حسینیه» در ایام ماه محرم در استان خبر داد. حجت‌الاسلام‌ والمسلمین «مصطفی عزیزی» با حضور در ایسنا، با تسلیت ایام عزادارای سید و سالار شهیدان و یاران باوفای آن حضرت، اظهار کرد: طرح “بصیرت عاشورایی” امسال […]

طرح هر خانه یک حسینیه در ایلام اجرا می‌شود/ از بصیرت عاشورایی تا شمیم‌حسینی

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه‌ی استان ایلام  از اجرای طرح “بصیرت عاشورایی” ، «شمیم حسینی» و «هر خانه یک حسینیه» در ایام ماه محرم در استان خبر داد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین «مصطفی عزیزی» با حضور در ایسنا، با تسلیت ایام عزادارای سید و سالار شهیدان و یاران باوفای آن حضرت، اظهار کرد: طرح “بصیرت عاشورایی” امسال به دلیل شیوع کرونا و قرار گرفتن شهرهای کشور و استان  در وضعیت قرمز و نارنجی کرونا، در بستر فضای مجازی اجراء می‌شود.
وی با بیان اینکه در این ایام ۱۰ مبلغ اعزامی از قم و ۱۵ مبلغ بومی قیام کربلا را برای مردم تبیین خواهند کرد، تصریح کرد: مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان طبق دستورالعمل ستاد کرونا در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه‌ی استان از اجرای طرح «شمیم حسینی» خبر داد و گفت: این طرح برای توزیع عادلانه‌ی عواید موقوفات و بهره‌مندی هیئات فعال از این عواید اجرا می‌شود.
عزیزی از ساماندهی پاساژ مسجد مبارک صاحب‌الزمان (ع) شهر ایلام خبر داد و گفت: این پاساژ به محل عرضه و پاتوق محصولات فرهنگی تبدیل شده است.
وی از اجرای طرح «هر خانه یک حسینیه» در استان خبر داد و تصریح کرد: در این طرح با توجه به شیوع کرونا،مبلغ با حضور در جمع  هر خانواده‌ای که اعلام آمادگی کند، روضه‌خوانی را انجام می‌دهد.

منبع: ايسنا