طرح سنجش نوآموزان در اردبیل آغاز شد

مرداد 17, 1400
29 بازدید

 طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به اول ابتدایی در استان اردبیل آغاز شد. در مراسمی که یکم تیرماه در مدرسه نوید اردبیل برگزار شد، مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار کرد: از اول تیرماه تا پایان شهریورماه طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان ورود به پایه اول […]

طرح سنجش نوآموزان در اردبیل آغاز شد

 طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به اول ابتدایی در استان اردبیل آغاز شد.

در مراسمی که یکم تیرماه در مدرسه نوید اردبیل برگزار شد، مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار کرد: از اول تیرماه تا پایان شهریورماه طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان ورود به پایه اول ابتدایی همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل نیز اجرا می‌شود.

احمد ناصری تصریح کرد: در قالب این طرح که در ۱۳ پایگاه سنجش استان انجام می‌شود، بیش از ۲۴ هزار دانش‌آموز ورودی به پایه اردبیل مورد سنجش و ارزیابی تحصیلی قرار می‌گیرند.

وی گفت: در قالب این طرح دانش‌آموزان در بخش‌های مختلف اعم از شنوایی، بینایی و آمادگی تحصیلی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت که پنج پایگاه ثابت و هشت پایگاه سیار در مناطق مختلف شهری و روستایی در سطح استان برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل افزود: با افزایش پایگاه‌های سنجش و ارزیابی سعی کردیم تا با توجه به شرایط کرونایی خانواده‌ها نوآموزان خود را با خیال راحت به این مراکز بیاورند تا عملیات سنجش نوآموزان در حوزه‌های مختلف انجام شود.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ۲۴ هزار دانش‌آموز ورودی به پایه اول در قالب این طرح سنجش خواهند شد که البته تعدادی در سال‌های قبل و در قالب پایه پیش دبستانی سنجش شدند و ۲۰ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز تا آخر شهریورماه در قالب این طرح مورد ارزیابی قرار نخواهند گرفت.

وی اضافه کرد: هیچ دانش‌آموز اول ابتدایی بدون حضور در این طرح نمی‌توانند سر کلاس‌ها حاضر شوند و از همین رو از اولیا انتظار می‌رود با توجه به نوبت‌گیری الکترونیکی و غیرحضوری در سر موعد مقرر فرزندان خود را به این مراکز بیاورند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل به تجهیزات مدرن تدارک دیده شده در اجرای این طرح در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و ادامه داد: سعی شده تا بهترین امکانات و تجهیزات به کارگیری شود و در همه مراکز سعی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از لوازم مورد نظر برای صحت و سلامت دانش‌آموزان و اولیای آنهاست.

منبع:ایسنا