طرح خانواده متعالی در فارس تداوم یابد

آذر 2, 1400
21 بازدید

ایسنا/فارس استاندار فارس با بیان اینکه اجرای طرح خانواده متعالی به عنوان طرحی اثرگذار باید همچنان ادامه یابد، اعلام کرد که پیشنهاد دورکاری برای بانوان کارمند را به معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و رئیس جمهور ارائه داده‌ایم. محمدهادی ایمانیه دوشنبه یکم آذرماه در آیین تکریم و معارفه مدیران کل امور بانوان و خانواده استانداری […]

طرح خانواده متعالی در فارس تداوم یابد

ایسنا/فارس استاندار فارس با بیان اینکه اجرای طرح خانواده متعالی به عنوان طرحی اثرگذار باید همچنان ادامه یابد، اعلام کرد که پیشنهاد دورکاری برای بانوان کارمند را به معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و رئیس جمهور ارائه داده‌ایم.

محمدهادی ایمانیه دوشنبه یکم آذرماه در آیین تکریم و معارفه مدیران کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس با تأکید بر اینکه بانوان محور خانواده‌ها، جامعه و کشور هستند، گفت: عملکرد هر یک از بانوان علاوه بر خود او بر همسر و فرزندانش نیز اثر می‌گذارد.

او با بیان اینکه می‌توان بانوان را مدیران جامعه دانست، از مدیرکل جدید امور بانوان و خانواده خواست با همکاری مدیر پیشین شورای مشورتی جامعی مربوط به حوزه بانوان تشکیل شود که این شورا وظیفه تصمیم‌سازی، مشورت، اندیشه‌ورزی و تفکر را بر عهده داشته باشد.

استاندار فارس با تصریح اینکه امروز بسیاری از افراد توانمند در پست‌های مدیریتی درگیر امور اجرایی می‌شوند، اظهار کرد: این مدیران فرصتی برای تفکر و تصمیم‌سازی ندارند؛ از این‌رو ناچار به گرفتن تصمیمات ناگهانی و روزمره و فاقد پشتوانه تفکری می‌شوند.

ایمانیه تأکید کرد: همه ادارات و سازمان‌ها مکلف هستند پیوست امور بانوان داشته باشند و فردی توانمند و قوی به عنوان مشاور امور بانوان در کنار مدیر آن اداره انتخاب شود.

او با تأکید بر اینکه نباید همیشه منتظر صدور مصوبات و بخشنامه‌های مرکز برای اجرا باشیم، گفت: فارس بر اساس توانمندی بانوان باید پیشتاز اقدامات و گام‌های بزرگ در کشور باشد.

استاندار فارس همچنین بر لزوم ارتباط قوی‌تر مدیریت امور بانوان و خانواده با دانشگاه، آموزش و پرورش و حوزه علمیه داشته باشد چرا که عجین شدن با محیط های علمی سبب اتخاذ تصمیم‌ها و تدوین و اجرای برنامه‌های قوی‌تر و پخته‌تر خواهد شد.

ایمانیه با بیان اینکه طرح خانواده متعالی به عنوان طرحی اثرگذار باید همچنان ادامه یابد و اجرایی شود، از مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس خواست، همکاری با اداره‌کل امور اجتماعی استانداری، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت فرهنگی شهرداری شیراز، حوزه هنری، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و حوزه‌های فرهنگی بسیج  را قوی‌تر از گذشته در دستور کار قرار دهند.

استاندار فارس همچنین تاکید کرد: شهرستان‎‌های استان فارس نیز باید هم گام با شیراز در امور بانوان و خانواده مد‎نظر قرار گیرند.

ایمانیه با یادآوری اینکه برش استانی سند توسعه فرهنگی برای اولین بار در فارس رونمایی شده است، گفت: باید خود را متعهد به حرکت در این مسیر بدانیم.

او همچنین بیان کرد: پیشنهاد دورکاری برای بانوان کارمند را به معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و رئیس جمهور ارائه داده‌ایم و این پیشنهاد مورد استقبال آیت‌الله رییسی قرار گرفته است. اجرای این طرح‌ باید با در نظر گرفتن زوایای مختلف در دستور کار قرار گیرد.

استاندار فارس همچنین خواستار تشکیل کارگروه رفاه بانوان کارمند استان فارس شد و افزود: تشکیل یک کارگروه اثرگذار به همفکری و مشورت نیاز دارد.

همچنین ایمانیه در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش‌های معصومه دستغیب، مدیرکل پیشین امور بانوان و خانواده استانداری فارس، ابراز امیدواری کرد: زهرا یقطین، مدیر کل جدید این مجموعه گام‌های موثری و تحول‌آفرینی در این حوزه انجام دهد.

انتهای پیام