طرح حمله انتحاری به موکب‌های حسینی در بغداد خنثی شد/ اجرای طرح امنیتی ویژه در کربلا

مرداد 18, 1400
49 بازدید

منابع امنیتی عراق از ناکام گذاشتن برنامه تروریست‌ها برای حمله انتحاری به موکب‌های حسینی در بغداد خبر دادند.  شفق نیوز امروز (دوشنبه) اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق طی عملیاتی، تروریستی را که قصد انجام انفجار تروریستی در موکب‌های حسینی در بغداد را داشت، به هلاکت رساندند. شفق نیوز به نقل از یک منبع امنیتی […]

طرح حمله انتحاری به موکب‌های حسینی در بغداد خنثی شد/ اجرای طرح امنیتی ویژه در کربلا

منابع امنیتی عراق از ناکام گذاشتن برنامه تروریست‌ها برای حمله انتحاری به موکب‌های حسینی در بغداد خبر دادند.

 شفق نیوز امروز (دوشنبه) اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق طی عملیاتی، تروریستی را که قصد انجام انفجار تروریستی در موکب‌های حسینی در بغداد را داشت، به هلاکت رساندند.

شفق نیوز به نقل از یک منبع امنیتی گزارش داد که نیرویی از فرماندهی مقر پیشرفته ستاد عملیات کرخ توانست با همکاری با دستگاه امنیت ملی و نیروهای حشد شعبی در الطارمیه، این تروریست را به هلاکت برساند.

طبق این گزارش، این تروریست قصد انتقال عناصر انتحاری به بغداد را داشت تا موکب‌های حسینی را هدف قرار دهند.

منبع مذکور افزود: نیروهای فرماندهی عملیات مشترک عراق با این تروریست و همراهانش در منطقه “الطابی بستان البو محسن”  در الطارمیه درگیر شده و او را به هلاکت رساندند.

طبق اعلام این منبع، این درگیری همچنین منجر به کشته شدن دو تن از نیروهای ارتش عراق شد.

در عین حال فرماندهی پلیس کربلا اعلام کرد، طرح امنیتی ویژه عاشورا وارد فاز اجرایی شد.

علاء الغانمی، سخنگوی فرماندهی کربلا گفت، طرح امنیتی ویژه عاشورای محرم وارد مرحله اجرایی شده و نیروهای امنیتی در تمام مناطق استان مستقر هستند.

الغانمی افزود: تعدادی عملیات پیش دستانه طی روزهای گذشته انجام شد که تعدادی مظنون طبق اوامر قضایی بازداشت شدند.

او خاطرنشان کرد: طرح مناسبی برای تسهیل روند ورود زائران از مناطق بیرون استان نظیر بازرسی خودروها و افراد به شکلی مناسب تدوین شده و هماهنگی با لشکر ۳۳ فرماندهی عملیات کربلا و لشکر ۱۶ پلیس فدرال برای کنترل مرزهای غربی استان در کنار تعدادی از گروه‌های حشد شعبی در جریان است.

منبع: ايسنا