طرح تشدید بیماریابی کرونا در کرمانشاه کلید خورد

آذر 4, 1400
14 بازدید

ایسنا/کرمانشاه مسئول بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه از اجرای طرح تشدید بیماریابی کرونا در استان خبر داد. رضا منصوری در جلسه امروز (27 اسفند) ستاد مدیریت و مقابله با کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به برکات بسیار اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف کنترل و مقابله با کرونا گفت: خوشبختانه با اجرای […]

طرح تشدید بیماریابی کرونا در کرمانشاه کلید خورد

ایسنا/کرمانشاه مسئول بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه از اجرای طرح تشدید بیماریابی کرونا در استان خبر داد.

رضا منصوری در جلسه امروز (27 اسفند) ستاد مدیریت و مقابله با کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به برکات بسیار اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف کنترل و مقابله با کرونا گفت: خوشبختانه با اجرای این طرح شمار بستری‌های کرونا حدود 80 درصد و شمار فوتی های کرونا هم حدود 90 درصد کاهش داشته است.

وی افزود: اجرای این طرح در بعد مالی هم به کشور کمک بسیاری کرده، طوری که طبق برآوردهای صورت گرفته اجرای این طرح موجب صرفه جویی 45 هزار میلیارد تومانی در حوزه درمان کرونا شده است.

منصوری گفت: همچنین اجرای این طرح صرفه جویی 100 هزار میلیارد تومانی در حوزه های دیگر را به همراه داشته است.

این مسئول خاطرنشان کرد: جدای از اینها مهمترین برکت اجرای این طرح نگاه جهان به ایران بود، چرا که همه انتظار داشتند بحران کرونا در ایران در زمستان به اوج خود رسیده و کشور را زمینگیر کند، اما به یاری خدا اجرای این طرح باعث شد زمستان باثباتی را پشت سربگذاریم.

طرح “تشدید بیماریابی” کرونا در کرمانشاه کلید خورد

مسئول بسیج جامعه پزشکی از اجرای طرح تشدید بیماریابی از 18 اسفند در سراسر کشور خبر داد وافزود: این طرح یک ماهه که تا 18 فروردین ادامه خواهد داشت، 20 اسفند به استان ابلاغ و مقدمات اجرای آن در استان فراهم شده است.

منصوری از تشکیل 300 تیم برای اجرای این طرح خبر داد و افزود: این انتظار هست که دستگاه ها و ادارات هم همزمان با اجرای این طرح نظارت های خود را در بحث اجرای پروتکل های بهداشتی در ایام نوروز تشدید کنند.

وی افزود: همچنین انتظار داریم با توجه به شیوع کرونای انگیسی محدودیت و ممنوعیت های کرونایی با سخت گیری بیشتری اجرایی شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تا روزی که ویروس کرونا در کشور فعال باشد، ادامه خواهد داشت.

منبع:ایسنا