ضرورت تهیه طرحی در شورا برای مقابله جدی با کرونا در معابر و وسایل حمل ونقل عمومی

مرداد 24, 1400
41 بازدید

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه انتظار از شهرداری در برخورد با پاندمی کرونا بسیار بیشتر است، گفت: هیچ کسی رعایت پروتکل‌ها توسط شهروندان را در مترو و اتوبوس کنترل نمی‌کند، به طور مثال ماسک نزدن مسافران کنترل نمی‌شود و ضدعفونی محیط در مترو هم ضعیف است.  سیدجعفر تشکری هاشمی در چهارمین جلسه […]

ضرورت تهیه طرحی در شورا برای مقابله جدی با کرونا در معابر و وسایل حمل ونقل عمومی

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه انتظار از شهرداری در برخورد با پاندمی کرونا بسیار بیشتر است، گفت: هیچ کسی رعایت پروتکل‌ها توسط شهروندان را در مترو و اتوبوس کنترل نمی‌کند، به طور مثال ماسک نزدن مسافران کنترل نمی‌شود و ضدعفونی محیط در مترو هم ضعیف است.

 سیدجعفر تشکری هاشمی در چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران پس از استماع گزارش مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: انتظار ما از شهرداری در برخورد با پاندمی کرونا بسیار بیشتر بود ولی متأسفانه فعالیت ویژه‌ای نمی‌بینیم و حتی اقدامی هم در مورد مسائل ابتدایی جهت مقابله با این ویروس صورت نگرفته است.

تشکری هاشمی با اشاره به بازدیدی که روز گذشته از یک ایستگاه مترو داشته است گفت:  مشخص شد هیچ کسی رعایت پروتکل‌ها توسط شهروندان را کنترل نمی‌کند به طور مثال ماسک نزدن مسافران کنترل نمی‌شود و ضدعفونی محیط در مترو هم ضعیف است. طرحی را باید در شورا جهت مقابله با کرونا با جدیت پیگیری کنیم و نباید توپ را به میدان دیگری انداخت مسأله پسماندهای بیمارستانی هم معضلی است که باید پیگیری شود و افزوده شدن این پسماندها به داخل مخازن زباله سبب بیماری‌زایی و آسیب به زباله‌گردها هم می‌شود. بنابر این باید به شکل عملی این قضیه مورد پیگیری قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه در مورد سازمان زیباسازی حرف‌های زیادی است، ادامه داد: نوع تبلیغات شهری پیوست ترافیکی ندارد نور شدید معابر ناشی از این تبلیغات، نوشته‌های طولانی و نامناسب بودن محل سازه‌ها از جمله مسائلی است که باید پیگیری شود.

وی درباره ثبت جهانی خیابان ولیعصر نیز متذکر شد: باید ابعاد حقوقی، اجتماعی و اقتصادی مالکان نیز لحاظ شود و بررسی کنیم که اگر این خیابان ثبت جهانی شود چه پیامدهایی ممکن است به همراه داشته باشد.

این عضو شورای شهر تهران به هرس نشدن به موقع شاخ و برگ درختان در میان بزرگراه‌ها و خیابان‌ها اشاره کرد و گفت: بیشترین تصادفات برای کارگران حین آبیاری در وسط خیابان‌ها و بزرگراه‌ها ایجاد می‌شود و بسیار پرمخاطره است؛ لذا این موضوع باید در کنار خیابان و پیاده‌راه‌ها مدنظر قرار گیرد.

منبع: ايسنا