ضرورت تامین آب ساکنان بورالان ماکو در کمترین زمان ممکن

مهر 8, 1400
35 بازدید

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: روند تامین آب منطقه بورالان ماکو باید هر چه سریعتر به حالت عادی برگردد. آیدین رحمانی امروز ۱۱ فروردین در جلسه ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان ماکو که در محل فرمانداری این شهرستان با محوریت رسیدگی به مشکلات بوجود آمده در […]

ضرورت تامین آب ساکنان بورالان ماکو در کمترین زمان ممکن

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: روند تامین آب منطقه بورالان ماکو باید هر چه سریعتر به حالت عادی برگردد.

آیدین رحمانی امروز ۱۱ فروردین در جلسه ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان ماکو که در محل فرمانداری این شهرستان با محوریت رسیدگی به مشکلات بوجود آمده در چشمه ثریا منطقه مرزی بورالان ماکو ترتیب یافت با تاکید بر لزوم انجام اقدامات فوری برای تامین آب منطقه بورالان ماکو گفت: احداث سازه های غیر اصولی در آن سوی مرز باعث هدایت سیلاب به داخل منطقه مرزی بورالان ماکو شده و ضروری است با رایزنی و پیگیری های دیپلماتیک این موضوع حل و فصل شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت بازسازی و تامین آب ساکنان این منطقه در کمترین زمان ممکن تاکید کرد و افزود: چشمه ثریا منطقه مرزی بورالان ماکو یکی از مهم ترین منابع تامین کننده اصلی آب در این منطقه است.

وی گفت: آب آشامیدنی ۲۰ روستا با بیش از ۱۲۰۰ خانوار از این چشمه تامین می‌شود و سیل بوجود آمده این منطقه را تحت آسیب جدی قرار داده است که نیاز است فورا اقدامات اساسی برای برگشت چشمه به حالت اولیه و طبیعی خود انجام یابد.

به گزارش ایسنا، معاون استاندار تصریح کرد: دستگاه های متولی علاوه بر اجرای اقدامات لازم، نسبت به پیشگیری از تکرار چنین حوادثی نیز باید برنامه ریزی داشته باشند.

منبع:ایسنا