ضرورت اعلام تعطیلی عمومی و قرنطینه تا زمان ریشه‌کنی ویروس کرونا

آذر 3, 1400
17 بازدید

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم اعلام تعطیلی عمومی و قرنطینه تا زمان ریشه‌کنی ویروس کرونا و بازگشت به شرایط سفید تاکید کرد. به گزارش ایسنا، محمدجواد حق شناس در دویست و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در نطق پیش از دستور خود گفت: شیوع جهانی ویروس کرونا معضلی است که […]

ضرورت اعلام تعطیلی عمومی و قرنطینه تا زمان ریشه‌کنی ویروس کرونا

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم اعلام تعطیلی عمومی و قرنطینه تا زمان ریشه‌کنی ویروس کرونا و بازگشت به شرایط سفید تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، محمدجواد حق شناس در دویست و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در نطق پیش از دستور خود گفت: شیوع جهانی ویروس کرونا معضلی است که کارآمدی نظام‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشورها را به چالش کشیده است و در حال حاضر قدرتمندترین اقتصادهای جهان نیز با تبعات سنگین این بیماری مواجه هستند. سفره‌های مردم در حال حاضر به دلیل تحریم و مشکلات ناشی از آن کوچک‌تر شده است و مردم دیگر تاب تحمل بار سنگین بیماری کرونا را ندارند.

وی افزود: در تعطیلات نوروزی هشت میلیون ایرانی به مسافرت می‌روند و ویروس به عمق دورترین مناطق کشور کشانده می‌شود در حالی‌که  بهترین و فداکارترین پزشکان و پرستاران کشور جانفشانی‌های زیادی کردند و متاسفانه برخی از آنها در پیش چشم همه پرپر شدند ولی برخی مسئولان تنها به گفتار درمانی و آمار بسنده می‌کنند.

حق‌شناس با اشاره به اینکه دولت قدرت اجرایی لازم جهت مقابله با کرونا را ندارد،گفت: گفتاردرمانی و آمار موجب شکست کرونا نمی‌شود. این ویروس را نمی‌توان با فرافکنی نابود کرد. جنگ با کرونا جنگی نابرابر و تمام عیار است و اگر همه وارد میدان نشوند فعالیت این ویروس همچنان ادامه می‌یابد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران تاکید کرد: اختصاص بودجه لازم برای انجام اقدامات ریشه کنی ویروس نیز باید انجام شود. لازم اسن شناسایی دقیق بیماران و ناقلان صورت بگیرد. دولت و ستاد بحران باید نگاه ویژه‌ای به نیازهای شهری پایتخت داشته باشند و بودجه لازم را به آن اختصاص دهند. بدون آنکه برای تامین منابع به شهروندان فشار بیاورند باید بودجه لازم برای بسیج امکانات اختصاص داده شود.

منبع:ایسنا