صعود تاریخ‌ساز ️بانوان کوهنورد همدانی به قله سبلان

آذر 22, 1400
8 بازدید

عکس تزئینی است ایسنا/همدان رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان از صعود دو تن از بانوان کوهنورد این استان برای نخستین بار به قله سبلان از مسیر یخچال شمالی خبر داد. علیرضا گوهری در گفت‌وگو با ایسنا، ادامه داد: این دو بانوی کوهنورد در قالب تیم باشگاه کوهنوردی قزل همدان به این موفقیت دست […]

صعود تاریخ‌ساز ️بانوان کوهنورد همدانی به قله سبلان
عکس تزئینی است

ایسنا/همدان رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان از صعود دو تن از بانوان کوهنورد این استان برای نخستین بار به قله سبلان از مسیر یخچال شمالی خبر داد.

علیرضا گوهری در گفت‌وگو با ایسنا، ادامه داد: این دو بانوی کوهنورد در قالب تیم باشگاه کوهنوردی قزل همدان به این موفقیت دست یافتند و صعود تاریخ سازی را در فصل زمستان رقم زدند.

وی ادامه داد: مینا بیات و لیلا فرضایی موفق شدند این صعود را در ۱۲ ساعت انجام دهند و با توجه به اینکه صعودهای زمستانی سخت‌تر از صعودهای پاییز و بهاره است، کار مهمی در تاریخ کوهنوردی بانوان استان انجام داده‌اند.

گوهری بیان کرد: این صعود از منطقه شابیل آغاز شد و با مسیرسازی از مسیر یخچال شمالی توسط تیم فنی، فتح قله سبلان با موفقیت انجام گرفت، در ضمن این صعود فنی توسط تیمی شش نفره انجام شده است.

وی در پایان گفت: امیدواریم صعود این کوهنوردان انگیزه‌ای برای دیگر بانوان کوهنورد همدانی باشد که به کارهای فنی و کوهنوردی جدی روی آورند، چراکه طی سال‌های اخیر شاهد حضور بانوان زیادی در حوزه کوهنوردی هستیم که عمدتاً در بخش کوهپیمایی فعالیت می‌کنند و در آینده همان‌طور که آقایان در این زمینه تاریخ‌ساز بودند، بانوان نیز سهم بیشتری از این تاریخ داشته باشند.

منبع:ایسنا