صرف 300 میلیارد تومان برای توسعه راهداری در اردبیل

مهر 11, 1400
66 بازدید

 استاندار اردبیل گفت: در سالجاری 300 میلیارد تومان منابع اعتباری صرف توسعه راهداری و بخش راه‌های مواصلاتی استان خواهد شد. اکبر بهنام‌جو  در جریان بازدید از طرح‌های توسعه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در اردبیل اظهار کرد: با توافق انجام شده با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و مشارکت سازمان برنامه و […]

صرف 300 میلیارد تومان برای توسعه راهداری در اردبیل

 استاندار اردبیل گفت: در سالجاری 300 میلیارد تومان منابع اعتباری صرف توسعه راهداری و بخش راه‌های مواصلاتی استان خواهد شد.

اکبر بهنام‌جو  در جریان بازدید از طرح‌های توسعه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در اردبیل اظهار کرد: با توافق انجام شده با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و مشارکت سازمان برنامه و بودجه قرار شد در سالجاری 300 میلیارد تومان اعتبار به استان تخصیص پیدا کند تا عملیات بهسازی و نوسازی ناوگان، تجهیزات و همچنین تکمیل پروژه‌های بهسازی و روکش آسفالت و توسعه راه‌های روستایی به انجام برسد.

وی تصریح کرد: با تخصیص این اعتبار در سال 1400 بیش از 100 کیلومتر از عملیات بهسازی، تعمیر و روکش آسفالت در جاده‌های استان اردبیل به انجام رسیده و در محورهای اصلی و فرعی استان شاهد ارتقا ایمنی در ترددها خواهیم بود.

استاندار اردبیل گفت: با تأمین این اعتبار خرید ماشین‌آلات جدید حوزه راهسازی اعم از سبک و سنگین انجام شده و بخش عظیمی از طرح‌های توسعه‌ای نیز به انجام می‌رسد.

بهنام‌جو افزود: قرار شده 60 درصد این اعتبارات از طریق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تأمین شود تا طرح‌ها و پروژه‌ها در فصل کاری به انجام برسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: 40 درصد مابقی اعتبارات نیز از طریق منابع استانی و از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل تأمین خواهد شد تا طرح‌های مصوب در این بخش به انجام رسیده و ارتقا ایمنی و تردد راحت همشهریان را در بخش‌های مختلف اعم از جاده‌های شهری و روستایی شاهد باشیم.

بهنام‌جو اضافه کرد: حوزه راه جز زیرساخت‌های اصلی و اساسی در رسیدن به نقطه پایدار توسعه استان اردبیل است که به راحتی می‌توان با تمهیدات لازم زمینه ارتقا ایمنی را در جاده‌ها و محورهای شریانی استان به وجود آورد.

منبع:ایسنا