صدور چهار مجوز اقامتگاه بومگردی در آذربایجان شرقی

مرداد 23, 1400
3 بازدید

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌ شرقی از صدور چهار مجوز اقامتگاه بومگردی در استان طی سال جاری خبر داد.  احمد حمزه زاده ضمن اعلام این خبر گفت: توسعه صنعت گردشگری در قالب گسترش روستاهای مستعد برای بومگردی یکی از برنامه‌های اولویت‌دار میراث فرهنگی استان بوده و از سوی دیگر  توسعه بومگردی می‌تواند با معرفی گسترده به یکی از […]

صدور چهار مجوز اقامتگاه بومگردی در آذربایجان شرقی

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌ شرقی از صدور چهار مجوز اقامتگاه بومگردی در استان طی سال جاری خبر داد.

 احمد حمزه زاده ضمن اعلام این خبر گفت: توسعه صنعت گردشگری در قالب گسترش روستاهای مستعد برای بومگردی یکی از برنامه‌های اولویت‌دار میراث فرهنگی استان بوده و از سوی دیگر  توسعه بومگردی می‌تواند با معرفی گسترده به یکی از منابع مهم درآمدی و افزایش قدرت اقتصادی منطقه تبدیل شود.

وی ادامه داد: با توجه به موقعیت جغرافیایی ویژه و جاذبه‌های گردشگری طبیعی استان یکی از مطالبه‌های مهم گردشگران، گردشگری طبیعی و تجربه زندگی سنتی روستایی است که در این راستا توسعه بومگردی در اولویت این اداره کل قرار گرفته است.

وی با بیان این‌که تا پایان سال گذشته، ۲۲۹ واحد بومگردی به صورت مستمر فعالیت داشته‌اند، ادامه داد: با صدور چهار مجوز جدید اقامتگاه بومگردی در سال ۱۴۰۰، مجموع مجوزهای صادر شده استان به تعداد ۲۳۳ رسید که با آغاز فعالیت آن‌ها، فرصت زندگی به سبک روستایی برای گردشگران فراهم می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی؛ حمزه زاده گفت: چهار مجوز صادر شده جدید در شهرستان‌های ورزقان، میانه و اسکو قرار دارند، در مجموع از میان ۲۳۳ واحد اقامتی بومگردی بیشترین واحد اقامتی به ترتیب در شهرستان‌های کلیبر، اسکو، خداآفرین، ورزقان و مراغه قرار دارد.

منبع: ايسنا