صدور احکام سنگین در حق زندانیان فلسطینی و اردنی در عربستان

مرداد 17, 1400
50 بازدید

خبرگزاری “سند” فلسطین گزارش داد، دادگاه ویژه “پرونده‌های تروریستی” در عربستان ظهر امروز، یکشنبه احکام سنگینی برای بازداشتی‌های اردنی و فلسطینی صادر کرد.   این خبرگزاری به نقل از خواهر طارق عباس، بازداشتی اردن اعلام کرد، دادگاه حکم سه سال حبس برای برادرش صادر کرد و برای دو نفر دیگر حکم‌های مختلفی داد. خواهر این […]

صدور احکام سنگین در حق زندانیان فلسطینی و اردنی در عربستان

خبرگزاری “سند” فلسطین گزارش داد، دادگاه ویژه “پرونده‌های تروریستی” در عربستان ظهر امروز، یکشنبه احکام سنگینی برای بازداشتی‌های اردنی و فلسطینی صادر کرد.

  این خبرگزاری به نقل از خواهر طارق عباس، بازداشتی اردن اعلام کرد، دادگاه حکم سه سال حبس برای برادرش صادر کرد و برای دو نفر دیگر حکم‌های مختلفی داد.

خواهر این بازداشتی فاش کرد، برخی بازداشتی‌ها حکم‌های حبس‌شان به ۲۲ سال رسید و تجدیدنظر خواهی درباره این احکام بعد از ۴۰ روز میسر خواهد بود.

همچنین عربی ۲۱ نوشت، کمیته بازداشتی‌های اردنی در عربستان اعلام کرد: احکام حبس در حق ۶۹ اردنی و فلسطینی از جمله ۱۰ سعودی صادر شد که برخی حکم‌های حبس در خصوص مساله مرتبط با حماس به ۲۲ سال رسید.

خضر المشایخ، رئیس کمیته گفت: احکام به بازداشت‌شدگان ابلاغ خواهد شد. هر چند برخی از احکام‌شان مطلع شده‌اند که از جمله آنها محمد العابد با ۲۲ سال حبس است. در حالیکه رسانه‌ها نیز اشاره کردند حکم محمد البنا ۲۰ سال حبس، ایمن العریان ۱۹ سال، محمد الکرد شش سال و محمد قفه پنج سال و محمد فطافطه شش ماه حبس بوده است.

المشایخ اشاره کرد، برخی بازداشتی‌ها که تعدادشان ۱۰ تن بود تبرئه شدند و برخی نیز با احکام آزادی با احتساب مدت بازداشت‌ روبه‌رو شدند.

سایت‌های فلسطینی نیز گزارش دادند، دادگاه سعودی برای دکتر محمد الخضری، نماینده حماس در عربستان که از وضعیت سلامتی خوبی هم برخوردار نیست، ۱۵ سال حبس و برای پسرش دکتر هانی چهار سال حبس در نظر گرفت.

دادگاه چند روز پیش بیانیه‌ای غیرمنتظره صادر کرد مبنی بر اینکه موعد اعلام حکم نهایی امروز، یکشنبه خواهد بود در حالیکه قرار بود حکم نهایی اکتبر آینده صادر شود.

مقامات سعودی در فوریه ۲۰۱۹ بیش از ۶۰ اردنی و فلسطینی مقیم این کشور از جمله نماینده سابق حماس در عربستان یعنی محمد الخضری را بازداشت کردند.

منبع: ايسنا