صادرات پرتقال متوقف نشود، با کمبود در بازار مواجه می‌شویم

آذر 25, 1400
6 بازدید

ایسنا/یزد رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار یزد اگر از صادرات پرتقال شمال کشور جلوگیری نشود، با کمبود پرتقال در بازار و میادین مواجه خواهیم شد. «محمدحسین مشرف» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو پرتقال واشنگتنی در بازار میادین میوه و تره‌بار یزد ۱۹ تا ۲۱ هزار تومان، والنسیا و تامسون […]

صادرات پرتقال متوقف نشود، با کمبود در بازار مواجه می‌شویم

ایسنا/یزد رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار یزد اگر از صادرات پرتقال شمال کشور جلوگیری نشود، با کمبود پرتقال در بازار و میادین مواجه خواهیم شد.

«محمدحسین مشرف» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو پرتقال واشنگتنی در بازار میادین میوه و تره‌بار یزد ۱۹ تا ۲۱ هزار تومان، والنسیا و تامسون هر دو ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان و هر کیلو پرتقال توسرخ نیز ۱۲ تا ۱۷ هزار تومان است که از هفقته گذشته تغییری نداشته است.

وی افزود: از آن جایی که سرمازدگی باعث شده که عرضه‌ی پرتقال جنوب کشور کاهش یابد، تنها راه تامین بازار استفاده از پرتقال شمال کشور است ولی با توجه به صادرات فراوان پرتقال شمال کشور، امکان کمبود و گرانتر شدن این میوه وجود دارد.

مشرف از کاهش انواع سبزی در میادین میوه خبر داد و اظهار کرد: سبزی خورشتی از ۶۵۰۰ به ۵۰۰۰ تومان و و سبزی خوردن از ۷۵۰۰ به ۶۵۰۰ کاهش یافته است.

وی همچنین اعلام کرد: کاهو از ۴۷۰۰ کیلوگرم به ۳۵۰۰ تا ۳ هزار تومان کاهش یافته است.

مشرف در پایان با بیان این که قیمت موز در بازار همچنان رو به کاهش است، افزود: هر کیلوگرم موز وارداتی از ۵۰ هزارتومان به ۴۵ هزارتومان و هر کیلو گرم موز هندی از ۴۰ تومان به ۳۵ هزار تومان کاهش یافته است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب‌ها:, , , ,