شیراز میزبان رقابت‌های نخبگان مهارتی کشور می‌شود

مهر 19, 1400
27 بازدید

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس اعلام کرد که مرحله کشوری نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت پس از دو سال وقفه آبان ماه امسال به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد. حشمت کوشکی دوشنبه ١٩ مهرماه به خبرنگاران گفت: در این دوره از مسابقات که به صورت غیر متمرکز و به میزبانی برخی از استان‌ها برگزار می‌شود، […]

شیراز میزبان رقابت‌های نخبگان مهارتی کشور می‌شود

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس اعلام کرد که مرحله کشوری نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت پس از دو سال وقفه آبان ماه امسال به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد.

حشمت کوشکی دوشنبه ١٩ مهرماه به خبرنگاران گفت: در این دوره از مسابقات که به صورت غیر متمرکز و به میزبانی برخی از استان‌ها برگزار می‌شود، با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان، میزبانی حرفه‌های تخصصی فناوری طراحی گرافیک و راهکارهای نرم افزاری برای تجارت به فارس سپرده شده است.

او خاطرنشان کرد: سی و هشت نخبه مهارتی زیر ۲۲ سال از سراسر کشور به مدت سه روز از سوم تا پنجم آبان ماه در شیراز به رقابت پرداخته و نفرات برتر کشور به مسابقات جهانی مهارت ۲۰۲۲ شانگهای چین اعزام خواهند شد.

کوشکی ادامه داد: با توجه به اهمیت این رقابت‌ها شش نفر از کارشناسان خبره کشوری قضاوت این دوره را بر عهده خواهند داشت.

او خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این مسابقات، کشف استعدادهای حرفه‌ای جوانان و ایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارت‌های آنان، شناساندن اهمیت آموزشهای مهارتی و نقش آن در توسعه اقتصادی به عموم مردم، شناسایی و معرفی افراد نخبه به صنایع و بنگاههای اقتصادی، ترویج و ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی، ارتقاء سطح استانداردهای آموزش مهارت در کشور و فراهم کردن فرصت مناسب برای رقابت سالم بین جوانان کشور است.

محل برگزاری رقابت‌های حرفه طراحی گرافیک آموزشگاه فنی و حرفه‌ای نگاه و محل برگزاری حرفه راهکارهای نرم افزاری برای تجارت دانشکده شهید باهنر خواهد بود.

منبع: ايسنا