شورای نظامی سودان: دوره انتقالی دو سال و یا کمتر است

آذر 23, 1400
14 بازدید

سخنگوی شورای نظامی انتقالی سودان اعلام کرد: این شورا به دنبال حکومت نیست و دوره انتقالی دو سال یا شاید کمتر خواهد بود. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، شمس‌الدین کباشی، سخنگوی شورای نظامی انتقالی سودان گفت: این شورا برای فراهم کردن شرایطی جهت تکمیل روند تغییر تلاش می‌کند و به دنبال حکومت […]

شورای نظامی سودان: دوره انتقالی دو سال و یا کمتر است

سخنگوی شورای نظامی انتقالی سودان اعلام کرد: این شورا به دنبال حکومت نیست و دوره انتقالی دو سال یا شاید کمتر خواهد بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، شمس‌الدین کباشی، سخنگوی شورای نظامی انتقالی سودان گفت: این شورا برای فراهم کردن شرایطی جهت تکمیل روند تغییر تلاش می‌کند و به دنبال حکومت کردن نیست.

وی افزود: وجوه مشترک‌ بسیاری با گروه‌های آزادی و تغییر وجود دارد و دوره انتقالی دو ساله بوده و ممکن است کمتر شود اما هرگز بیشتر از این نخواهد بود.

کباشی تأکید کرد: این شورا از دیگر قشرهای سودان به ویژه زنان غافل نیست.

پیش از این الصادق المهدی، رهبر مخالفان سودان اعلام کرده بود، در صورت عدم دستیابی شورای نظامی و مخالفان به توافقی درباره تحویل حکومت، ضد کودتا در سودان ممکن است رخ دهد.

معاون رئیس شورای نظامی سودان هم با بیان اینکه “ما از هم اکنون آماده تحویل حکومت به جوانان در صورت آمادگی آن‌ها هستیم” گفت، شورای نظامی با همه توان خود برای تأمین نیازهای ضروری کشور تلاش می‌کند و نیروهای پشتیبانی سریع در تمام استان‌های این کشور برای تأمین نیازهای شهروندان مستقر شده‌اند.

انتهای پیام