شناسنامه ایمنی برای ۲۲۰۰ واحد صنعتی فارس صادر شد

مهر 7, 1400
34 بازدید

 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از صدور شناسه ایمنی برای ۲۲۰۰ واحد صنعتی فعال در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان خبر داد و گفت: این مهم امسال نیز به جدیدیت در حال انجام است تا بتوانیم برای تمام واحدهای صنعتی فعال شناسه ایمنی صادر کنیم. احد فتوحی چهارشنبه ۷ مهرماه در آیین روز آتش نشانی […]

شناسنامه ایمنی برای ۲۲۰۰ واحد صنعتی فارس صادر شد

 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از صدور شناسه ایمنی برای ۲۲۰۰ واحد صنعتی فعال در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان خبر داد و گفت: این مهم امسال نیز به جدیدیت در حال انجام است تا بتوانیم برای تمام واحدهای صنعتی فعال شناسه ایمنی صادر کنیم.

احد فتوحی چهارشنبه ۷ مهرماه در آیین روز آتش نشانی در شیراز بیان کرد: نامگذاری روز آتش نشان بهانه‌ای است تا فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌های آتش‌نشانان خدوم و زحمت‌کشی را که با عشق و با همه وجود برای ارتقای ایمنی و ایجاد آسایش و رفاه مردم تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی می‌کنند، ارج نهیم و با تمام وجود از تلاش‌های اثرگذار آنها قدردانی کنیم.

او با بیان اینکه یکی از ضرورت‌های مهم در شهرک‌های صنعتی پرداختن به موضوع ایمنی است، افزود: این مهم از اولویت‌های اصلی شرکت شهرک‌های صنعتی محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، فرهنگ سازی و آموزش، ‌نظارت بر ایمنی واحدهای تولیدی و صنعتی و بهره گیری از ظرفیت واحدهای صنعتی از طریق ارتقای دوره‌های آموزش ایمنی وتوانمند سازی نیروی انسانی برای مقابله با حوادث را ضروری دانست و گفت: در این زمینه از محل کمک‌های یارانه‌ای شرکت شهرک‌های صنعتی فارس دوره‌های مختلف آموزش ایمنی و آتش نشانی برگزار می‌شود.

فتوحی خاطرنشان کرد: رویکرد ما در این زمینه تخصصی کردن این دوره‌ها و افزایش تعداد دوره‌ها است تا در برنامه‌ای زمان بندی شده تمام واحدهای صنعتی دارای نیروهایی باشند که آموزش و مهارت لازم را در برابر مقابله با حوادث فراگرفته باشند.

او با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی با توجه به وظایف و ماموریت‌های خود در زمینه ایمنی شهرکها نواحی صنعتی  همواره تلاش کرده با رویکرد دانش‌پایه و نوآورانه و با همکاری سایر نهادها، زمینه ارتقای ایمنی واحدهای صنعتی  و افزایش خدمات آتش نشانی‌ها را فراهم کند، گفت: با برنامه ریزی انجام شده به زودی 2 ایستگاه آتش نشانی و نیز 2 دستگاه خودرو به جمع ایستگاه‌ها و خودروهای آتش نشانی موجود در شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزوده می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه از همکاری و تعامل سازمان آتش نشانی شهرداری شیراز و نیز سایر شهرداری‌های استان که در مواقع بروز حوادث برای اطفای حریق به یاری واحدهای صنعتی می‌شتابند، تقدیر و تشکر کرد.

منبع: ايسنا