شناسایی ۲۱ مورد کرونای جهش یافته انگلیسی در آذربایجان غربی

آذر 4, 1400
12 بازدید

ایسنا/آذربایجان غربی رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از آغاز اکسیناسیون سالمندان ساکن در سرای سالمندان و همچنین جانبازان استان خبرداد. دکتر جواد آقازاده درباره وضعیت واکسیناسیون علیه بیماری کووید۱۹ در استان افزود: تاکنون ۹۰۰۰ دوز واکسن در استان دریافت شده است که ۵۰ درصد این دوز تزریق شده است. وی در ادامه بیان کرد: پس از […]

شناسایی ۲۱ مورد کرونای جهش یافته انگلیسی در آذربایجان غربی

ایسنا/آذربایجان غربی رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از آغاز اکسیناسیون سالمندان ساکن در سرای سالمندان و همچنین جانبازان استان خبرداد.

دکتر جواد آقازاده درباره وضعیت واکسیناسیون علیه بیماری کووید۱۹ در استان افزود: تاکنون ۹۰۰۰ دوز واکسن در استان دریافت شده است که ۵۰ درصد این دوز تزریق شده است.

وی در ادامه بیان کرد: پس از اتمام واکسیناسیون کادر درمان، سالمندان ساکن در سرای سالمندی و همچنین جانبازان استان، برای بقیه گروه های هدف واکسیناسیون انجام می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی افزود: در وضعیت فعلی ۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۲ شهر در وضعیت آبی و سایر شهر ها در وضعیت زرد قرار دارند.

دکتر آقازاده بیان کرد: استان وضعیت شکننده ای دارد و باید در سال جدید تمهیدات ویژه ای انجام گیرد. در شهرها با وضعیت نارنجی پروتکل ها باید جدی گرفته شود علاوه بر این نیز بحث واکسیناسیون با جدیت پیگیری می شود.

وی درباره شناسایی ویروس جهش یافته انگلیسی افزود: تاکنون ۲۱ مورد ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی در استان شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی بیان کرد: در بررسی یکی از پرواز هایی که با مبدا یکی از کشورهای همسایه و به مقصد ارومیه انجام گرفت، از بین ۷۴ مسافر،  ۲ مورد کرونای جهش یافته انگلیسی شناسایی شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا