شناسایی ۱۱ مرغداری متخلف در فارس

مهر 10, 1400
83 بازدید

ایسنا/فارس سرپرست معاونت نظارت و بازرسی و سازمان صمت فارس از شناسایی و تشکیل پرونده برای ۱۱ واحد مرغداری متخلف در ایام نوروز امسال در استان خبر داد. مهدی حسنی شنبه ۱۴ فروردین در جمع خبرنگاران بیان کرد: در راستای کنترل و نظارت بر وضعیت بازار برای اقلام ضروری مردم به خصوص مرغ از تعداد ۲۰۲ مرغداری در ایام […]

شناسایی ۱۱ مرغداری متخلف در فارس

ایسنا/فارس سرپرست معاونت نظارت و بازرسی و سازمان صمت فارس از شناسایی و تشکیل پرونده برای ۱۱ واحد مرغداری متخلف در ایام نوروز امسال در استان خبر داد.

مهدی حسنی شنبه ۱۴ فروردین در جمع خبرنگاران بیان کرد: در راستای کنترل و نظارت بر وضعیت بازار برای اقلام ضروری مردم به خصوص مرغ از تعداد ۲۰۲ مرغداری در ایام نوروز امسال بازرسی شد.

او افزود: در این بازرسی‌ها علاوه بر بررسی وضعیت تولید و جوجه ریزی، تعداد ۱۱ واحد مرغداری متخلف شناسایی و برای متخلفان تشکیل پرونده داده شد.

جریمه ۶۶ میلیارد ریالی برای مرغداری‌های متخلف

او ادامه داد: متخلفان بدلیل نگهداری و احتکار مرغ و عدم عرضه آن به کشتارگاه‌ها مبلغ بیش از ۶۶ میلیارد ریال جریمه شدند و پرونده آن‌ها برای رسیدگی و صدور رای قانونی به اداره کل تعزیزات حکومتی استان ارسال شد.

سرپرست معاونت نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان صمت فارس به این موضوع که از ابتدای سال جدید در راستای نظارت بر کشتار و عرضه مرغ به بازار از ۱۴ واحد کشتارگاهی و عامل کشتار نیز بازرسی به عمل آمده عن اشاره کرد و گفت: در این بازرسی‌ها تعداد ۵ واحد متخلف به منظور گرانفروشی شناسایی و پرونده متخلفان به ارزش ۲۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تشکیل و برای صدور رای به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارجاع شد.

حسنی با اشاره به نظارت دقیق بر توزیع و عرضه مرغ به مصرف کنندگان عنوان کرد: از ابتدای امسال و در طول ۱۰ روز گذشته با همکاری اتاق اصناف از تعداد ۶۲۸ واحد مرغ فروشی بازرسی به عمل آمد و برای ۳۸ واحد متخلف با عنوان گرانفروشی تشکیل پرونده داده شد.

این مقام مسئول در سازمان صمت فارس ادامه داد: پرونده این متخلفان هم به ارزش یک میلیارد و ۹۷۲ میلیون ریال تشکیل و برای صدور رای قانونی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

منبع: ایسنا