شناسایی قریب به ۷۰۰ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در لرستان

آذر 22, 1400
10 بازدید

ایسنا/لرستان مدیر امور اراضی از شناسایی قریب به ۷۰۰ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در لرستان خبر داد. مهندس بهرام میر دریکوند امروز پنجم اسفندماه بابیان اینکه تغییر کاربری بر اساس قانون جرم تلقی می‌شود، اظهار کرد: به استناد ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی هرگونه تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغی جرم محسوب شده […]

 شناسایی قریب به ۷۰۰ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در لرستان

ایسنا/لرستان مدیر امور اراضی از شناسایی قریب به ۷۰۰ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در لرستان خبر داد.

مهندس بهرام میر دریکوند امروز پنجم اسفندماه بابیان اینکه تغییر کاربری بر اساس قانون جرم تلقی می‌شود، اظهار کرد: به استناد ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی هرگونه تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغی جرم محسوب شده و با خاطیان امر بر اساس قانون برخورد قضایی لازم به عمل خواهد آمد.

وی تصریح کرد: در همین راستا همکاران امور اراضی جهاد کشاورزی لرستان با پایش حدود ١٢٦ هزار کیلومتر در سطح استان موفق به شناسایی قریب به ۷۰۰ مورد تغییر کاربری غیرمجاز شده‌اند که درنتیجه این شناسایی‌ها به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفاظت حدود ۳۰۲ مورد شناسایی و قلع و قمع انجام شده است و در نتیجه این اقدام قریب به ۶۷ هکتار از اراضی زراعی و باغی آزادسازی شده‌اند.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی لرستان خاطرنشان کرد: همچنین بر اساس احکام صادره قضایی ١٠ مورد پس از صدور حکم با همکاری نیروی انتظامی قلع و قمع انجام و میزان ۳ هزار مترمربع از اراضی آزادسازی شده است.

میردریکوند اضافه کرد: در نتیجه گشت زنی‌هایی که همکاران امور اراضی استان داشته‌اند با صدور اخطار به افرادی که ناآگاهانه یا آگاهانه اقدام به تخریب امور اراضی به‌ویژه در اطراف روستاها و حاشیه‌ها داشته‌اند ۲۹۲ مورد نیز توقف عملیات صادرشده است.

وی بیان کرد: از هم استانی‌ها تقاضا داریم در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان حتماً به سامانه ۱۳۱ گزارش ارائه دهند، همچنین از مردم تقاضا داریم قبل از خرید هرگونه زمین کشاورزی استعلامات قانونی لازم به را انجام دهند.

منبع:ایسنا