شناسایی بیش از ۳ هزار نیاز صنعتی در حوزه نانو/اجرایی شدن ۵۷۰ پروژه

دی 19, 1400
110 بازدید

عکس آرشیوی است شبکه تبادل فناوری نانو تاکنون بیش از سه هزار نیاز صنعتی را در حوزه نانو شناسایی کرده و برخی از آنها را به پاسخی فناورانه متصل کرده است. به گزارش ایسنا، شناسایی نیازهای صنعتی و اتصال آنها به فناوران یکی از زنجیره‌های مهم در توسعه بازار محصولات فناورانه است. صنعت نانو نیز با […]

شناسایی بیش از ۳ هزار نیاز صنعتی در حوزه نانو/اجرایی شدن ۵۷۰ پروژه
عکس آرشیوی است

شبکه تبادل فناوری نانو تاکنون بیش از سه هزار نیاز صنعتی را در حوزه نانو شناسایی کرده و برخی از آنها را به پاسخی فناورانه متصل کرده است.

به گزارش ایسنا، شناسایی نیازهای صنعتی و اتصال آنها به فناوران یکی از زنجیره‌های مهم در توسعه بازار محصولات فناورانه است. صنعت نانو نیز با ایجاد پل ارتباطی میان این دو بازوی مهم، نیازهای صنعت را پاسخ داده است.

شبکه تبادل فناوری نانو از ابتدای تاسیس(۱۳۹۴) تا امروز، سه هزار و ۲۵۲ نیاز صنعتی را از یک هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی شناسایی و با استفاده از ابزارهایی مانند «برگزاری رویدادهای تبادل فناوری»، «شرکت در نمایشگاه‌های تخصصی»، «همکاری با مشاوران خبره صنایع و کارگزاران تبادل فناوری»، «شناسایی تیم‌ها و افراد دارای پتانسیل در قالب برنامه چالش نوآوری و فناوری» و همچنین «حمایت از هسته‌های فناور»، برخی از آنها را به پاسخی فناورانه متصل کرده است.

بر همین اساس نیز بیش از ۲۸۰ پروژه موفق به حل مساله و بیش از ۵۷۰ پروژه اجرایی شده است. از مجموع تقاضاهای ثبت شده در سامانه تبادل فناوری طی یک سال گذشته هم؛ ۹۶۳ مورد تقاضا از ۲۳۸ متقاضی (۲۲۰ متقاضی حقوقی و ۱۸ متقاضی حقیقی) دریافت شده است که ۱۷۰ پروژه از آنها در جریان اجرایی شدن قرار دارد.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، آمارهای ارائه شده توسط ستاد توسعه نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حوزه «تجهیزات»، «پلیمر»، «نانوکامپوزیت»، «رنگ و رزین»، «آب، پساب و محیط‌زیست»، «نساجی و نانوالیاف»، «صنایع فلزی» و «نانومواد»، بیشترین تقاضاهای صنعتی و طرح‌های در دست اجرا را به خود اختصاص داده‌اند.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , ,