شریعتی: حضور در اجلاس اکو در خنثی سازی تحریم ها موثر است

آذر 5, 1400
16 بازدید

یک عضو هیات رئیسه فراکسیون دیپلماسی بین المللی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حضور ایران در اجلاس اکو و پیمان هایی نظیر آن نقش موثری در خنثی سازی تحریم ها و سیاست های خصمانه آمریکا و متحدانش دارد. غلامرضا شریعتی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اهمیت حضور ایران در اجلاس اکو، […]

شریعتی: حضور در اجلاس اکو در خنثی سازی تحریم ها موثر است

یک عضو هیات رئیسه فراکسیون دیپلماسی بین المللی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حضور ایران در اجلاس اکو و پیمان هایی نظیر آن نقش موثری در خنثی سازی تحریم ها و سیاست های خصمانه آمریکا و متحدانش دارد.

غلامرضا شریعتی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اهمیت حضور ایران در اجلاس اکو، بیان کرد: کشور ما با تعداد زیادی از کشور های عضو اکو مرزهای زمینی مشترک داشته فلذا توسعه روابط با کشور های همسایه و کشورهای عضو اکو یکی از واجبات سیاست خارجی کشور محسوب می شود. حضور قوی در اجلاس اکو در توسعه روابط منطقه ای نقش موثری دارد.

 

وی در ادامه اظهار کرد: از سوی دیگر کشور های عضو اکو همگی کشورهای آسیایی بوده و همان طوری که مقام معظم رهبری تاکید کردند حفظ و ارتقای روابط با کشورهای آسیایی حائز اهمیت است. ما با کشورهای عضو اکو نزدیکی زیادی به لحاظ فرهنگی و اجتماعی داشته و توسعه روابط با این کشورها باید مورد توجه قرار گیرد.

 

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از سوی دیگر حضور ایران در چنین پیمان هایی نقش موثری در خنثی سازی تحریم ها و سیاست های خصمانه آمریکا و متحدانش دارد. حضور محکم ایران در اجلاس اکو اثرات اقتصادی خوبی برای کشور به همراه خواهد داشت. بخش زیادی از تولیدات داخلی ما جنبه صادراتی داشته که می توان با توسعه روابط منطقه ای گام مثبتی در جهت صادرات تولیدات داخلی برداشت.

منبع:ایسنا