شرکت ۱۶۰ هزار نوآموز خراسان رضوی در طرح سنجش سلامت

مرداد 16, 1400
60 بازدید

 رئیس آموزش و پرورش استثنائی خراسان رضوی گفت: امسال حدود ۱۴۰ هزار نوآموزان بدو ورود به دبستان و ۲۰ هزار نوآموز پیش‌دبستانی در طرح سنجش سلامت خراسان رضوی شرکت خواهند کرد.  مهدی قاسمی‌پور امروز یکم تیرماه، در افتتاحیه پایگاه‌های طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی استان با تاکید […]

شرکت ۱۶۰ هزار نوآموز خراسان رضوی در طرح سنجش سلامت

 رئیس آموزش و پرورش استثنائی خراسان رضوی گفت: امسال حدود ۱۴۰ هزار نوآموزان بدو ورود به دبستان و ۲۰ هزار نوآموز پیش‌دبستانی در طرح سنجش سلامت خراسان رضوی شرکت خواهند کرد.

 مهدی قاسمی‌پور امروز یکم تیرماه، در افتتاحیه پایگاه‌های طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی استان با تاکید بر اهمیت ویژه انجام مداخلات به هنگام و طلایی در جهت ارتقاء کیفیت تعلیم و تربیت دانش‌آموزان اظهار کرد: طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی یکی از تاثیرگذارترین طرح‌ها در آموزش و پرورش محسوب می‌شود. امسال این طرح در ۶۷ پایگاه اولیه، پنج پایگاه تخصصی و ۴۲ پایگاه تخصصی مجازی در سطح استان اجرایی می‌شود.
رئیس آموزش و پرورش استثنائی خراسان رضوی با تاکید بر رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی در پایگاه طرح سنجش افزود: امسال حدود ۱۴۰ هزار نوآموزان بدو ورود به دبستان و ۲۰ هزار نوآموز پیش‌دبستانی استان در این طرح شرکت خواهند نمود.
ابوالحسن حقیقی، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی در ادامه این مراسم بیان کرد: مهمترین رسالت معاونت آموزش ابتدایی در ایام پیش‌رو اجرای برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان  بدو ورود  به دبستان و پیش‌دبستانی است و مداخلات به هنگام و طلایی این برنامه در سه مرحله شناسایی، ارجاع و فعالیت‌های تخصصی اجرایی می‌شوند.
وی با اشاره تاسیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک به منظور تربیت کودکان از بدو تولد تا ۶ سالگی در اسفندماه سال گذشته افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پایگاه‌های سنجش شرایط مطلوبی را دارا است و خانواده‌ها می‌توانند بدون دغدغه به این پایگاه‌ها مراجعه کنند، فرآیند اجرای این طرح برای دانش‌آموزان عشایر رایگان خواهد بود.
همچنین محمد احمدیان، مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه با توجه به تمرکز دانشگاه علوم پزشکی بر پویایی جمعیت و پیرو ابلاغ سیاست های جمعیتی، قشر نوجوان و بدو ورود به دبستان یکی از گروه‌های مورد تاکید است، گفت: تعاملات خوبی بین دانشگاه علوم پزشکی و دستگاه تعلیم و تربیت استان در خصوص اجرای برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی وجود دارد.
وی با بیان اینکه ۱۱۴ هزار نوآموز از مجموع ۱۴۰ هزار نوآموز استان در حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این طرح حضور خواهند داشت، افزود: امسال نیز فعالیت‌های ما در دو بعد آماده‌سازی مراکز خدمات جامع سلامت، واکسیناسیون نوآموزان، انجام مراقبت‌های بهداشتی و همچنین تبادل پروتکل‌های بهداشتی برای آماده‌سازی پایگاه‌های سنجش و آموزش کلیه عوامل اجرایی طرح ساماندهی شده است.
منبع:ايسنا