شاهین‌شهر رتبه اول واکسیناسیون کرونا در استان اصفهان

مرداد 25, 1400
1 بازدید

 مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌شهر و میمه از افتتاح دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون و کسب رتبه اول واکسیناسیون شهرستان در استان اصفهان، خبر داد. علی پارسا در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آغاز فاز سوم واکسیناسیون از عید غدیر و فراخوان از مشاغل پر خطر شهرستان برای واکسینه شدن، اظهار کرد: هم‌زمان با […]

شاهین‌شهر رتبه اول واکسیناسیون کرونا در استان اصفهان

 مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌شهر و میمه از افتتاح دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون و کسب رتبه اول واکسیناسیون شهرستان در استان اصفهان، خبر داد.

علی پارسا در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آغاز فاز سوم واکسیناسیون از عید غدیر و فراخوان از مشاغل پر خطر شهرستان برای واکسینه شدن، اظهار کرد: هم‌زمان با عید غدیر فاز سوم سند ملی واکسیناسیون عمومی تزریق واکسن به متولدین ۱۳۴۵ به قبل و مشاغل پرخطر نظیر؛ رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی اتوبوس و تاکسی، خبرنگاران، معلمان، هیات علمی دانشگاه‌ها و … اجرایی شده ‌است.

وی با اشاره به تزریق ۴۰هزار دوز واکسن در شاهین‌شهر و میمه، افزود: از مجموع کل جمعیت شهرستان با حذف افراد زیر ۱۸ سال که نمی‌توانند واکسن کرونا دریافت کنند، حدود ۲۴ هزار نفر به طور کامل در دو نوبت واکسینه شده‌اند و مابقی تنها دوز اول را دریافت کرده‌اند، بر همین اساس ۱۴ درصد کل جمعیت قابل واکسینه شدن شهرستان تاکنون واکسینه شده‌اند همچنین، میزان واکسیناسیون گروه‌های سنی فراخوان شده تا کنون حدوداً بیش از ۸۰ درصد بوده‌ است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌شهر و میمه، با بیان اینکه شهرستان با ثبت رکورد واکسیناسیون روزانه ۲ هزار نفر، رتبه اول واکسیناسیون در شهرهای با جمعیت بالای ۵۰ هزار نفر در استان را کسب کرده‌است، افزود: مشارکت و استقبال عمومی شهروندان برای واکسینه شدن چشمگیر بوده و با توجه به شرایط موجود در تهیه واکسن شاهین‌شهر و میمه رتبه اول واکسیناسیون استان را به خود اختصاص داده‌است.

پارسا ادامه داد: در راستای پاسخگویی به نیاز شهرستان برای واکسیناسیون با توجه به استقبال بی‌نظیر شهروندان برای واکسینه شدن در برابر ویروس کووید ۱۹ دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در شهرستان تا پایان هفته به بهره‌برداری می‌رسد.

وی واکسن‌های موجود در شهرستان را آسترازنکا، سینوفارم و برکت برشمرد و خاطرنشان کرد: واکسن آسترازنکا فعلا تنها برای دوز دوم واکسیناسیون موجود است، اما واکسن‌های سینوفارم چین و برکت ایران بنا به درخواست دریافت‌کنندگان واکسن به آن‌ها تزریق می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌شهر و میمه، در پاسخ به این ابهام که چرا آغاز واکسیناسیون به جای قشر جوان فعال و پرخطر جامعه از افراد بالای ۸۰ سال بود، تصریح کرد: بر اساس آمارها و اطلاعات به دست آمده از تجربه پیک‌های اول تا سوم کرونا، مبنی بر بستری و فوت گروه سنی بالای ۶۰ سال، توجه به ظرفیت محدود بیمارستان‌ها در پذیرش بیماران و مدیریت پیک های چهارم و پنجم وزارت بهداشت و درمان و ستاد ملی مقابله با کرونا آغاز واکسیناسیون را از افراد بالای ۸۰ سال و کهن‌سالان در سند ملی واکسیناسیون کرونا مدون و اجرایی کردند.

منبع:ایسنا