سی‌سخت با زلزله ۴.۵ لرزید/ثبت بیشترین تعداد زمینلرزه‌ها در استان‌های جنوبی

آذر 21, 1400
10 بازدید

طی هفته ای که گذشت، سی سخت استان کهگیلویه و بویراحمد با زلزله ۴.۵ لرزید ضمن آنکه بیشترین زمینلرزه‌های کشور در استان‌های جنوبی و در هرمزگان، خوزستان و بوشهر به ثبت رسید. به گزارش ایسنا، بیشترین زلزله‌های هفته گذشته در جنوب کشور رخ داد به گونه‌ای که در استان هرمزگان زلزله‌های ۲.۸ در رویدر، ۳.۳ در […]

سی‌سخت با زلزله ۴.۵ لرزید/ثبت بیشترین تعداد زمینلرزه‌ها در استان‌های جنوبی

طی هفته ای که گذشت، سی سخت استان کهگیلویه و بویراحمد با زلزله ۴.۵ لرزید ضمن آنکه بیشترین زمینلرزه‌های کشور در استان‌های جنوبی و در هرمزگان، خوزستان و بوشهر به ثبت رسید.

به گزارش ایسنا، بیشترین زلزله‌های هفته گذشته در جنوب کشور رخ داد به گونه‌ای که در استان هرمزگان زلزله‌های ۲.۸ در رویدر، ۳.۳ در بندر خمیر، ۳.۳ در بندر لنگه، ۳ در حاجی آباد، ۲.۷ و ۳.۳ در زیارتعلی و ۳.۷ در کنگ رخ داد. همچنین زلزله‌های ۳.۲ در برازجان و ۲.۹ در بندر مقام استان بوشهر و در خوزستان نیز زلزله‌های ۲.۵ در رامهرمز، ۲.۶ در مشراگه و ۳.۷ در میداود رخ داد.

زلزله‌های سی سخت استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در هفته گذشته ادامه داشت و این منطقه زلزله‌های ۲.۷ و ۴.۵ را تجربه کرد ضمن آنکه در چیتاب این استان دو زلزله ۲.۷ و دوگنبدان نیز زلزله ۲.۷ به ثبت رسید.

در استان مازندران نیز زلزله ۳.۶ در منطقه پول این استان رخ داد. جزئیات رخدادهای لرزه‌ای این منطقه به این شرح است:

شنبه ۲ اسفند

در سی سخت زلزله ۲.۷، اسیر استان فارس زلزله ۲.۸ و ۲.۹ و رویدر استان هرمزگان زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.

در چقابل استان لرستان زمینلرزه ‎ای به بزرگای ۳.۷ در عمق ۹ کیلومتری رخ داد که کانون آن در ۱۱ کیلومتری چقابل، ۱۷ کیلومتری کونانی و ۱۹ کیلومتری کوهدشت این استان بوده است.

یکشنبه ۳ اسفند

موموری استان ایلام با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۷ در عمق ۱۱ کیلومتری لرزید که کانون آن در ۱۴ کیلومتری مورموری، ۳۰ کیلومتری موسیان و ۳۵ کیلومتری سراب باغ این استان گزارش شد.

برازجان استان بوشهر زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۵ کیلومتری را تجربه کرد  و کانون آن در۸  کیلومتری برازجان، ۲۴ کیلومتری سعدآباد و ۲۵ کیلومتری تنگ ارم این استان بوده است.

در گلباف استان کرمان زلزله ۲.۹، درب بهشت استان کرمان زلزله ۲.۹ و بندر مقام استان هرمزگان زلزله ۲.۹ به ثبت رسید.

بندرخمیر استان هرمزگان زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۸ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۱۹ کیلومتری بندر خمیر، ۲۹ کیلومتری لافت و ۵۶ کیلومتری سوزا این استان گزارش شد.

دوشنبه ۴ اسفند

بندر لنگه استان هرمزگان زلزله ‎ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۵ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۳۲ کیلومتری بندر لنگه، ۳۴ کیلومتری کنگ و ۳۵ کیلومتری بندر چارک این استان بوده است.

در رامهرمز استان خوزستان زلزله ۲.۵، مشراگه استان خوزستان زلزله ۲.۶، در پول استان مازندران زلزله‌ای به بزرگای ۳.۶ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۱۹ کیلومتری پول، ۲۱ کیلومتری رویان و ۲۴ کیلومتری نور گزارش شد.

سه شنبه ۵ اسفند

فاریاب استان کرمان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۸ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۶ کیلومتری فاریاب و ۴۸ کیلومتری کهنوج استان کرمان و ۵۳ کیلومتری زیارتعلی استان هرمزگان به ثبت رسید.

در قاسم آباد استان خراسان رضوی زلزله ۲.۶، گلشهر استان اصفهان زلزله ۲.۵، چیتاب استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله ۲.۷، در میداود استان خوزستان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۷ در عمق ۱۰ کیلومتری به ثبت رسید و کانون آن در ۱۹ کیلومتری میداود، ۲۳ کیلومتری رامهرمز و ۳۱ کیلومتری صیدون این استان بوده است.

حاجی آباد استان هرمزگان زلزله‌ای به بزرگای ۳ در عمق ۱۰ کیلومتری را تجربه کرد و  کانون آن در ۱۹ کیلومتری حاجی‌آباد و ۳۹ کیلومتری فارغان استان هرمزگان و ۵۵ کیلومتری درز استان فارس بوده است.

کمه استان اصفهان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۵ در عمق ۱۲ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۵ کیلومتری کمه استان اصفهان و ۱۷ کیلومتری سی سخت و ۳۰ کیلومتری یاسوج استان کهگیلویه وبویر احمد بوده است.

چهارشنبه ۶ اسفند

در زیارتعلی استان هرمزگان بعد از زلزله ۲.۷، زلزله دیگری با بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۸ کیلومتری رخ داد که کانون رومرکز این رخداد لرزه‎‌ای در ۱۴ کیلومتری زیارتعلی استان هرمزگان و ۲۸ کیلومتری فاریاب و ۳۹ کیلومترِی نودژ استان کرمان بوده است.

در کنگ استان هرمزگان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۷ رخ داد که عمق آن در ۸ کیلومتری و کانون رومرکز این رخداد لرزه‌ای در ۲۴ کیلومتری کنگ، ۳۱ کیلومتری بندر لنگه و ۵۱ کیلومتری جزیره تنب بزرگ بوده است.

در محمله استان فارس زلزله ۲.۵، مورموری استان ایلام زلزله ۲.۶، دهدشت استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله ۲.۹، فارغان استان هرمزگان زلزله ۲.۶ رخ داد.

سی سخت استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله‌ای به بزرگای ۴.۵ را تجربه کرد که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون آن در۶ کیلومتری سی‌سخت، ۱۵ کیلومتری چیتاب و ۱۵ کیلومتری پاتاوه این استان گزارش شد.

پنج شنبه ۷ اسفند

در چیتاب استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله ۲.۷، قطور استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۵، دوگنبدان استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله ۲.۷، زنجان استان زنجان زلزله ۲.۷ و پول استان مازندران زلزله ۲.۷ به ثبت رسید.

جمعه ۸ اسفند

در سلامی استان خراسان رضوی زلزله ۲.۶، پول استان مازندران زلزله ۲.۹ و خانوک استان کرمان زلزله ۲.۵ رخ داد.

آلونیه استان چهارمحال و بختیاری زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ را تجربه کرد که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون رومرکز آن در ۲۰ کیلومتری آلونیه، ۲۴ کیلومتری گندمان و ۲۶ کیلومتری لردگان این استان گزارش شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا