سیر صعودی نگران‌کننده ابتلا به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

مهر 8, 1400
20 بازدید

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از سیر صعودی نگران کننده ابتلا به کروناویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.  پرویز یزدان‌پناه با اشاره به به بستری شدن ۲۶۷ بیمار مشکوک کرونایی در بیمارستان های استان بیان کرد: از این تعداد ۷۵ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۱۳ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان […]

 سیر صعودی نگران‌کننده ابتلا به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از سیر صعودی نگران کننده ابتلا به کروناویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

 پرویز یزدان‌پناه با اشاره به به بستری شدن ۲۶۷ بیمار مشکوک کرونایی در بیمارستان های استان بیان کرد: از این تعداد ۷۵ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۱۳ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

وی اظهارکرد: از زمان آغاز این بیماری تاکنون ۲۷ هزار و ۲۲۴ بیمار کرونایی در استان بهبود یافته اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: از ۸۴۰ نمونه pcr انجام شده حدود ٤٦ درصد موارد مثبت و بیشترین مبتلایان در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه و چرام بودند. همچنین از ۷۲۹ نمونه رپید تست ۱۱ درصد موارد مثبت و بیشترین موارد مثبت مربوط به شهرستان های کهگیلویه، بهمئی و لنده بوده است.

یزدان‌پناه تصریح کرد: سیر صعودی مبتلایان به بیماری نگران کننده است و اگر همکاری مردم نباشد عواقب و آسیب های جبران ناپذیری را متحمل خواهیم شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، وی بیان کرد: در حال حاضر دوری از تجمعات و دورهمی ها، استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و رعایت دستور العمل های بهداشتی در کنترل بیماری موثر است.

منبع:ایسنا