سیدنی، کانونِ سومین موج همه گیری کرونا در استرالیا

مرداد 25, 1400
2 بازدید

سیدنی، بزرگترین شهر استرالیا که در هشتمین هفته از محدودیت های قرنطینه ای به سر می برد، مرگبارترین روز کرونایی خود را ثبت کرد و اکنون به کانونِ سومین موج همه گیری کرونا در این کشور تبدیل شده است.   نیروهای پلیس برای اعمال محدودیت های تردد در این شهر مستقر شده اند و این […]

سیدنی، کانونِ سومین موج همه گیری کرونا در استرالیا

سیدنی، بزرگترین شهر استرالیا که در هشتمین هفته از محدودیت های قرنطینه ای به سر می برد، مرگبارترین روز کرونایی خود را ثبت کرد و اکنون به کانونِ سومین موج همه گیری کرونا در این کشور تبدیل شده است.

  نیروهای پلیس برای اعمال محدودیت های تردد در این شهر مستقر شده اند و این در حالی است که ملبورن نیز با منع رفت و آمد شبانه مواجه است و دو هفته قرنطینه را نیز در پیش دارد.

یک مقام محلی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته هفت نفر در سیدنی بر اثر کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند و این تعداد فوتی از رکورد قبلی این ایالت در اوایل این ماه پیشی گرفته است.

وی همچنین خاطر نشان کرد: ایالت نیو ساوث ولز، ۴۷۸ مورد ابتلا به کرونا را شناسایی کرده است که بالاترین افزایش یک روزه از زمان شروع پاندمی است.

وی افزود: سرعت انتقال کرونا و تعداد مبتلایان جدید به این ویروس در جامعه ما به طرز نگران کننده ای بالا است.

مقامات همچنین مرگ پسر ۱۵ ساله اهل سیدنی را که دارای بیماری زمینه ای “مننژیت پنوموکوکال” و مبتلا به کووید ۱۹ بود، تایید کردند.

استرالیا بعد از گذشت سه ماه متوالی بدون تلفات، از ۱۱ جولای (حدود یک ماه قبل) ۵۵ مورد فوتی را تأیید و در مجموع این کشور ۹۶۶ مورد فوتی بر اثر کووید -۱۹ را ثبت کرده است.

به گزارش رویترز، ۲۰۰ نفر از نیروهای پلیس برای گزارش تخلفات از قوانین قرنطینه و به منظور اعمال محدودیت های جاده ای در سیدنی مستقر شده اند. همچنین گزارش ها حاکیست که تنها ۲۶ درصد از بزرگسالان بالای ۱۶ سال در استرالیا به طور کامل در برابر کرونا واکسینه شده اند و سویه دلتا عامل افزایش مبتلایان در هفته های اخیر بوده است.

منبع: ايسنا