سیاووشی: هندبالیست هر چه باتجربه‌تر بهتر/ باید پشتوانه‌سازی کنیم

آذر 3, 1400
17 بازدید

دروازه‌بان تیم ملی هندبال ایران گفت: در هندبال هرچه بازیکن با تجربه‌تر باشد بهتر است اما اگر روزی لژیونرها در اختیار تیم ملی نبودند باید جایگزینی برای آن‌ها داشته باشیم. محمد سیاووشی، دروازه‌بان تیم ملی هندبال در گفت‌وگو با ایسنا در مورد مشکلات تیم ملی هندبال اظهار کرد: مشکلات در تیم ملی همیشه بوده اما […]

سیاووشی: هندبالیست هر چه باتجربه‌تر بهتر/ باید پشتوانه‌سازی کنیم

دروازه‌بان تیم ملی هندبال ایران گفت: در هندبال هرچه بازیکن با تجربه‌تر باشد بهتر است اما اگر روزی لژیونرها در اختیار تیم ملی نبودند باید جایگزینی برای آن‌ها داشته باشیم.

محمد سیاووشی، دروازه‌بان تیم ملی هندبال در گفت‌وگو با ایسنا در مورد مشکلات تیم ملی هندبال اظهار کرد: مشکلات در تیم ملی همیشه بوده اما اکنون خداراشکر پاکدل، رییس فدراسیون با جذب اسپانسر مشکلات مالی را برطرف کرده است. اعزام کردن تیم ملی در این شرایط اقتصادی کار بزرگی بود. بیش‌تر اعضای تیم ملی هندبال ایران لژیونرند در این دوره از مسابقات قهرمانی آسیا برخی از آن‌ها را در اختیار نداشتیم. کمبود زمان یکی دیگر از مشکلات تیم ملی بود. موقعی که مربی بازیکنان داخلی را با هم هماهنگ می‌کرد ۲ لژیونر اضافه می‌شدند و زمان کافی برای هماهنگ شدن وجود نداشت. تیم ملی هم شانسی که باید را نیاورد و این نتیجه حاصل شد.

او افزود: اکنون باید دور چیزهایی را خط کشید. باید یک تیم جوان را جمع کرد و پشتوانه‌سازی کرد. اکنون آیا جایگزین استکی و موسوی بازیکنی داریم؟ باید جایگزین‌ها را بسازیم. اگر روزی لژیونرها نتوانستند در تیم ملی حاضر شوند باید بتوانیم جایگزینی برای آن‌ها داشته باشیم. خط زدن بازیکن در تیم ملی معنی ندارد چون بازیکن در هندبال هر چه باتجربه‌تر، بهتر.

سیاووشی گفت: باید تیم‌های پایه را قوی کرد و به فکر ۵ سال آینده بود. امسال سال سختی برای هندبال است چون مسابقات جوانان و نوجوانان را داریم. باید همه فکر و حواس را روی این تیم‌ها بگذاریم. خیلی مهم است این دو تیم نتیجه بگیرند و می‌توان از میان آن‌ها شاکله تیم ملی بزرگسالان را تشکیل داد.

وی گفت: برای تیم ملی بزرگسالان باید یک مربی طراز اول آورد تا بتواند سطح بازی لژیونرها و بازیکنان داخلی را یکی کند. باید بعد رقابت‌های آسیایی جوانان استارت اردوهای تیم ملی بزرگسالان را زد تا حداقل بازیکنان یک سال، یک سال و نیم کنار هم بازی کنند و هماهنگ شوند. اگر بحرین اکنون یک تیم قوی دارد بازیکنان آن چندین سال است که در باشگاه‌ و اردوهای تیم ملی کنار هم بازی می‌کنند.

این ملی پوش هندبال درباره پایان لیگ برتر هندبال به دلیل شیوع کرونا گفت: با چند ملی ‌پوش در این خصوص مشورت کردند که همگی با پایان لیگ موافق بودیم. در این شرایط این بهترین تصمیم است. چون ادامه لیگ ممکن نیست. ادامه لیگ نیاز به یک ماه آمادگی و یک ماه مسابقات دارد که با لیگ بعد تداخل پیدا می‌کند. اکنون باید فدراسیون فکری کند که حق الزحمه بازیکنان از بین نرود. ما که در باشگاه ذوب آهن مشکلی نداریم. هر ساله برخی باشگاه‌ها مشکلاتی برای پرداخت قراردادها ایجاد می‌کنند. سطح قراردادهای هندبال همین‌طور کم هست، نباید کرونا امسال سبب این گونه مشکلات شود. امیدوارم فدراسیون قانونی بگذارد تا باشگاهایی که حق بازیکن را نمی‌دهند اجازه شرکت در لیگ بعدی را نداشته باشند. این کار باعث تسویه کامل باشگاه با بازیکن می‌شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا