سومین پویش سراسری سرطان معتمد برگزار می‌شود

مهر 10, 1400
34 بازدید

پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی (مرکز تحقیقات سرطان پستان)، همزمان با ماه ارتقاء آگاهی بانوان درخصوص سرطان پستان، سومین پویش سراسری سرطان معتمد را برگزار می‌کند.  براساس آمار رسمی ثبت شده در سال ۲۰۲۰، سرطان پستان با ثبت ۳/۲ میلیون ابتلای جدید، بیشترین آمار ابتلا به سرطان در هر دو جنس را در دنیا به […]

سومین پویش سراسری سرطان معتمد برگزار می‌شود

پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی (مرکز تحقیقات سرطان پستان)، همزمان با ماه ارتقاء آگاهی بانوان درخصوص سرطان پستان، سومین پویش سراسری سرطان معتمد را برگزار می‌کند.

 براساس آمار رسمی ثبت شده در سال ۲۰۲۰، سرطان پستان با ثبت ۳/۲ میلیون ابتلای جدید، بیشترین آمار ابتلا به سرطان در هر دو جنس را در دنیا به خود اختصاص داد.
این بیماری شایع‌ترین علت مرگ ناشی از سرطان در بین زنان و پنجمین علت مرگ و میر در هر دو جنس است. در کشور ما نیز این بیماری شایع‌ترین سرطان در بین بانوان بوده و در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۷ هزار ابتلای جدید ثبت شده است.
پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی (مرکز تحقیقات سرطان پستان) با بیش از ۲۵ سال سابقه در زمینه پژوهش آموزش و درمان و در راستای رسالت‌های آموزشی ترویجی و فرهنگی خود برای سومین سال پیاپی “پویش سراسری سرطان معتمد” را با همکاری سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف و زیر نظر کمیته علمی پویش متشکل از ۳۰ متخصص حوزه سرطان، از تاریخ ۹ مهرماه تا ۹ آبان‌ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌کند.
علاقه مندان می توانند برای ملحق شدن به پویش سراسری سرطان معتمد و همراه شدن با برنامه‌های این پویش، صفحه اینستاگرام پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی به آدرس https://instagram.com/motamed.c.i را دنبال کنند.
 
منبع: ايسنا