سومین روز اعتراضات اردن با درخواست برکناری دولت/تعهد عبدالله دوم به مجازات عاملان فاجعه”السلط”

آذر 9, 1400
12 بازدید

شهرهای اردن دوشنبه برای سومین روز متوالی شاهد تظاهرات در اعتراض به عملکرد نامناسب دولت درباره مقابله با کرونابود. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی اردن(بترا)، به دنبال مرگ حدود ۹ تن از بیماران کرونا به دلیل قطع اکسیژن در بیمارستان السلط مناطق و شهرهای اردن برای سومین روز متوالی شاهد اعتراضات علیه […]

سومین روز اعتراضات اردن با درخواست برکناری دولت/تعهد عبدالله دوم  به مجازات عاملان فاجعه"السلط"

شهرهای اردن دوشنبه برای سومین روز متوالی شاهد تظاهرات در اعتراض به عملکرد نامناسب دولت درباره مقابله با کرونابود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی اردن(بترا)، به دنبال مرگ حدود ۹ تن از بیماران کرونا به دلیل قطع اکسیژن در بیمارستان السلط مناطق و شهرهای اردن برای سومین روز متوالی شاهد اعتراضات علیه عملکرد نامناسب دولت درباره پرونده کرونا بودند.

معترضان در شهر المفرق با وجود منع تردد شبانه که از ساعت شش عصر آغاز می‌شود در خیابان‌ها تجمع کرده و خواهان برکناری دولت و تشکیل دولت نجات ملی شدند.

همچنین تعدادی از ساکنان استان الکرک در محوطه مجتمع سندیکاهای مشاغل برای همبستگی با جان باختگان بیمارستان السلط تحصن کردند.

معترضان خواهان برکناری دولت بشر الخصاونه و انحلال پارلمان و تشکیل دولت نجات ملی شدند که انتخابات آزاد و شفاف را برگزار کند.

در شهر الرمثا نیروهای ژاندارمری تحصن کنندگان را متفرق و تعدادی را بازداشت کردند.

نیروهای ژاندارمری همچنین تحصن شهروندان در اطراف بیمارستان السلط را با زور و گاز اشک‌آور سرکوب کردند.

در امان نیز محله الطفایله شاهد اعتراضات شبانه اردنی‌ها بود. آن‌ها خواهان مجازات فاسدان و برکناری دولت و پارلمان شدند.

در این راستا ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن گفت: هر فردی که در کارش و در حفظ جان شهروندان کوتاهی کرده باشد براساس نتایج تحقیقات درباره قطع اکسیژن در بیمارستان السلط مجازات خواهد شد.

وی در نشست شورای ملی سیاست‌ها  گفت: نباید هیچ شهروندی را به خاطر اهمال کاری از دست بدهیم. هر کارمند یا مسئولی باید به مسئولیت خود عمل کند و اگر نمی‌تواند بگذارد دیگران این کار را بکنند. پستی که در اختیار یک شخص است برای خدمت به اردن و اردنی‌هاست.

وی تأکید کرد، دشواری‌هایی را که اردنی‌ها به خاطر کرونا با آن مواجهند، درک می‌کند و آن‌ها شرایط فوق العاده و اوضاع دشوار اقتصادی را با همکاری و فعالیت خالصانه پشت سر می‌گذارند.

منبع:ایسنا