سهم پررنگ مناطق حاشیه‌نشین قیدار در بودجه امسال شهرداری

دی 29, 1400
97 بازدید

ایسنا/زنجان شهردار قیدار از توجه ویژه به مناطق حاشیه‌نشین در بودجه امسال شهرداری این شهر خبر داد. سید مصطفی موسوی پیش از ظهر امروز (۲۰ دی‌ماه) در دیدار با امام جمعه شهر قیدار با اشاره به برنامه‌ریزی شهرداری قیدار در بودجه‌نویسی امسال، اظهار کرد: در بودجه امسال توجه ویژه‌ای به مناطق حاشیه‌نشین شهر و مشکلات آن […]

سهم پررنگ مناطق حاشیه‌نشین قیدار در بودجه امسال شهرداری

ایسنا/زنجان شهردار قیدار از توجه ویژه به مناطق حاشیه‌نشین در بودجه امسال شهرداری این شهر خبر داد.

سید مصطفی موسوی پیش از ظهر امروز (۲۰ دی‌ماه) در دیدار با امام جمعه شهر قیدار با اشاره به برنامه‌ریزی شهرداری قیدار در بودجه‌نویسی امسال، اظهار کرد: در بودجه امسال توجه ویژه‌ای به مناطق حاشیه‌نشین شهر و مشکلات آن شده است.

وی تعامل اخیر اوقاف و شهرداری با توجه به وقفی بودن بخش اعظمی از شهر قیدار را بسیار موثر و سازنده توصیف کرد و  گفت: در چند سال گذشته، علاوه بر تکالیف قانونی شهرداری‌ها، تکالیفی نیز در بخش اجتماعی و فرهنگی بر عهده شهرداری‌ها گذاشته شده و انتظار ما از مسئولان مرتبط در این حوزه، راهنمایی و روشن کردن مسیر این وظیفه خطیر است.

موسوی در ادامه اولویت برنامه‌های اجتماعی شهرداری قیدار را کاهش آسیب‌های اجتماعی اعلام کرد و افزود: استفاده از رویکردهای دینی و آموزه‌های قرآنی و نیز بهره‌گیری از تعالیم اسلامی، از مهم‌ترین راهکارهای کاهش آسیب‌های اجتماعی که یک تهدید مهم برای جامعه است، به شمار می‌رود.

شهردار قیدار با اشاره به رسالت فرهنگی شهرداری، لزوم همکاری نهادهای مالک را در عمران شهر از مولفه‌های پیشرفت شهر نام برد و نیازسنجی محلات را پیش‌زمینه برنامه‌ریزی درست دانست.

امام جمعه شهر قیدار نیز در ادامه این دیدار با اشاره به فرمایشات حضرت علی (ع) که مسئولیت را امانتی از سوی خدا می‌دانند، اظهار کرد: در مقابل ارباب‌رجوع همه ما خدمت‌گزار هستیم و تکریم مراجعه‌کنندگان باید در اولویت دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

حجت‌الاسلام سید علی موسوی با تاکید بر اینکه فرهنگ یکی از زیرساخت‌های اساسی هر کشوری محسوب می‌شود، ادامه داد: یکی از مسائلی که در شهر قیدار مغفول مانده، توجه به مسائل و مشکلات فرهنگی است که در این راستا شهرداری باید کوشا و پیگیر باشد.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , ,