سهام استرالیا صعود کرد

آذر 30, 1400
116 بازدید

ایسنا/خراسان رضوی سقوط شرکت‌های BNPL (الان بخر، بعدا پرداخت کن) و سهام مرتبط با کالای استرالیا را افزایش داد. به گزارش ایسنا به نقل از تایمز، سهام استرالیا در روز جمعه با افزایش سهام انرژی همچنین افزایش سود معدنچیان و افت شرکت‌های خرید BNPL به دنبال محدودیت افزایش قیمت توسط ایالات‌متحده زیان سه روزه را پشت سر […]

سهام استرالیا صعود کرد

ایسنا/خراسان رضوی سقوط شرکت‌های BNPL (الان بخر، بعدا پرداخت کن) و سهام مرتبط با کالای استرالیا را افزایش داد.

به گزارش ایسنا به نقل از تایمز، سهام استرالیا در روز جمعه با افزایش سهام انرژی همچنین افزایش سود معدنچیان و افت شرکت‌های خرید BNPL به دنبال محدودیت افزایش قیمت توسط ایالات‌متحده زیان سه روزه را پشت سر گذاشت.

شاخص S&P/ASX ۲۰۰ علیرغم شروع قدرتمند با ۰.۱ درصد افزایش در ۷۳۰۴ واحد قرار گرفت. این شاخص هفته گذشته ۰.۷ درصد از دست داد که بزرگترین کاهش خود در ۳ هفته اخیر را نشان می‌دهد.

سهام طلا با افزایش ۴ درصدی، معاملات روزانه خود را از نوامبر ۲۰۲۰ افزایش داد.

شرکت Alkane Resources  با ۲۳.۱ درصد افزایش، بیشترین پیشرفت را در زیرشاخص نشان داد، در حالی که بخش عمده شرکت نیوکرست ماینینگ  ۳.۷ درصد رشد کرد.

معدنچیان برای چهارمین هفته متوالی سود خود را افزایش دادند و این میزان ۲.۷ درصد افزایش بود زیرا قیمت سنگ‌آهن همچنان قوی باقی ماند. این زیرشاخص بهترین هفته خود را در ۵ هفته گذشته ثبت کرد.

غول‌های معدنی این کشور (بی‌اچ‌پی بیلیتون،  BHP Group و فورتسکیو متال (Fortescue Metals)) به ترتیب ۱.۸ درصد و یک درصد رشد کردند.

منبع: ايسنا

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , ,