سقوط هواپیمای آب‌پاش روس در ترکیه و مرگ ۸ سرنشینِ آن

مرداد 24, 1400
16 بازدید

عکس تزئینی است هواپیمای بی ئی ۲۰۰ روسیه که برای اطفای حریق های جنگلی اخیر در ترکیه مستقر شده بود، اواخر روز گذشته (شنبه) سقوط کرد و هر هشت سرنشین آن کشته شدند.  وزارت دفاع روسیه روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: هواپیمای روس که ۸ ژوئیه برای کمک به اطفای حریق گسترده در […]

سقوط هواپیمای آب‌پاش روس در ترکیه و مرگ ۸ سرنشینِ آن
عکس تزئینی است

هواپیمای بی ئی ۲۰۰ روسیه که برای اطفای حریق های جنگلی اخیر در ترکیه مستقر شده بود، اواخر روز گذشته (شنبه) سقوط کرد و هر هشت سرنشین آن کشته شدند.

 وزارت دفاع روسیه روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: هواپیمای روس که ۸ ژوئیه برای کمک به اطفای حریق گسترده در ترکیه به این کشور فرستاده شده بود در نزدیکی شهر “آدانا” سقوط کرد.

پنج خدمه روس و سه تبعه ترکیه در این هواپیما بودند.

کمیسیونی از وزارت دفاع روسیه برای تعیین علت این حادثه به محل سقوط هواپیما اعزام شده است.

تصاویری که از محل سقوط هواپیما منتشر شده نشان می دهد، قطعاتی از لاشه سوخته هواپیما در مناطق کوهستانی پراکنده شده و ظاهرا تنها دُم هواپیما سالم مانده است.

یک مقام محلی ترکیه نیز در گفتگو با خبرگزاری دولتی کشورش گفت: ما تیم های زیادی را به منطقه سقوط هواپیما اعزام کردیم.

به گزارش سی ان ان، ترکیه تنها یکی از کشورهای حاشیه دریای مدیترانه است که در هفته های اخیر با آتش سوزی های ویرانگر مقابله کرده اند، زیرا این منطقه حدود یک ماه گذشته با موج گرمای بی سابقه مواجه بوده است. دست کم هشت نفر در آتش سوزی های جنگلی ترکیه جان خود را از دست داده اند و این در حالی است که بیش از ۵۰ نفر دیگر نیز در جریان سیل در استان های شمالی نزدیک دریای سیاه طی روزهای اخیر جان باخته اند.

منبع: ايسنا